Tisdag 1

Speldagar 28/1, 18/2, 24/3, 21/4, 19/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen till Tisdag 2

[Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com][1]

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
Sten-Åke Thunberg 2 1-0-1 159 - 100 1,590 26,21
2 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson 2 1-1-0 129 - 99 1,303 25,12
3 Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
Adam Kovasznay 2 1-1-0 125 - 103 1,214 24,57
4 Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
Robin Björkstrand 2 0-1-1 125 - 150 0,833 15,94
5 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
Marianne Fagerby 2 0-1-1 137 - 164 0,835 14,37
6 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Hans Eriksson 2 1-0-1 113 - 172 0,657 13,79
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
34‑111
Halvlek 1: 23‑59
Halvlek 2: 11‑52
0,14 ‑ 19,86
2 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
76‑85
Halvlek 1: 32‑60
Halvlek 2: 44‑25
8,02 ‑ 11,98
3 Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
59‑55
Halvlek 1: 20‑40
Halvlek 2: 39‑15
10,92 ‑ 9,08
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
79‑61
Halvlek 1: 44‑21
Halvlek 2: 35‑40
13,65 ‑ 6,35
2 KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
48‑66
Halvlek 1: 15‑48
Halvlek 2: 33‑18
6,35 ‑ 13,65
3 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
74‑40
Halvlek 1: 29‑15
Halvlek 2: 45‑25
16,04 ‑ 3,96
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blå Brickan
Blå Brickan
Hans Eriksson [4844]
Börje Brag [19633]
Håkan Arebrink [85327]
Johan Gromark [11851]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Frölunda BS 1
Frölunda BS 1
Robin Björkstrand [30309]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Irma Petersen [33038]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 KBA Sten-Åke
KBA Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Sture Ekberg [4859]
Ove Lindgren [90660]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Jörgen Gustavsson [29428]
Askim SW4
Askim SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Staffan Löwenadler [9947]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑