Elitserien

Speldagar 28/1, 18/2, 2/6, 16/6, 11/8

Efter avslutad serie flyttas lagen tillbaks till Mån/Tis/Ons 1

Vid flytt av match -skicka mail till carl.ek@telia.com

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Bo Erikson 5 2-3-0 186 - 75 2,480 66,09
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
Johan Svensson 5 1-3-1 145 - 129 1,124 51,69
3 Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman 5 0-5-0 110 - 105 1,048 51,14
4 Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
Lena Johansson 5 0-5-0 104 - 122 0,852 46,10
5 Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
Lars Wallin 5 0-4-1 109 - 149 0,732 44,66
6 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
Ingrid Petersen 5 0-4-1 80 - 154 0,519 40,32
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
92‑18
Halvlek 1: 60‑3
Halvlek 2: 32‑15
19,68 ‑ 0,32
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
88‑35
Halvlek 1: 46‑11
Halvlek 2: 42‑24
18,10 ‑ 1,90
3 Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
48‑43
Halvlek 1: 35‑16
Halvlek 2: 13‑27
11,14 ‑ 8,86
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
94‑57
Halvlek 1: 56‑34
Halvlek 2: 38‑23
16,41 ‑ 3,59
2 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
62‑62
Halvlek 1: 46‑36
Halvlek 2: 16‑26
10,00 ‑ 10,00
3 Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
61‑74
Halvlek 1: 16‑34
Halvlek 2: 45‑40
7,24 ‑ 12,76
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum 1
BK Centrum 1
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Anders Brunzell [12576]
Jim Nielsen [4865]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Lerum Deadwood
Lerum Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Björn Johansson [8792]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Björn Wenander [4856]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Bende [27672]
Peter Nuoristo [5502]
Leif Johansson [18448]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Axel Selvén [63229]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Tore Mattsson [5086]
Bobbo Jovic [48267]
Onsdagsklubben Sjöman
Onsdagsklubben Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00