Måndag 2

Speldagar 20/1, 10/2, 9/3, 6/4, 4/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen till Måndag 3

Vid flytt av match- skicka mail till carl.ek@telia.com

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
Jan Erixon 2 1-1-0 122 - 85 1,435 26,41
2 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese 2 1-1-0 132 - 97 1,361 26,17
3 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 2 1-1-0 126 - 97 1,299 24,73
4 Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Lars Flodin 2 1-0-1 153 - 107 1,430 23,71
5 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
Ann Haqvinsson 2 0-1-1 92 - 120 0,767 15,39
6 V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
Claes Fürst 2 0-0-2 54 - 173 0,312 3,59
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
37‑72
Halvlek 1: 7‑38
Halvlek 2: 30‑34
3,83 ‑ 16,17
2 Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
42‑78
Halvlek 1: 13‑59
Halvlek 2: 29‑19
3,71 ‑ 16,29
3 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
62‑25
Halvlek 1: 54‑19
Halvlek 2: 8‑6
16,41 ‑ 3,59
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
55‑48
Halvlek 1: 15‑28
Halvlek 2: 40‑20
11,56 ‑ 8,44
2 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
60‑60
Halvlek 1: 22‑31
Halvlek 2: 38‑29
10,00 ‑ 10,00
3 V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
29‑111
Halvlek 1: 13‑41
Halvlek 2: 16‑70
0,00 ‑ 20,00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Kristina Bergman [28393]
Eva Sylvan [31662]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eric Skoog [59083]
Lars Högblom [28397]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 V.S.O.P
V.S.O.P
Claes Fürst [49335]
Ulrik Orstadius [54634]
Leif Lapidus [34285]
Bo Sjöberg [49432]
Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Sverker Alfredsson [20594]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Mats Jakobsson [57091]
Marianne Fagerby [49361]
Tony Elmroth [44888]
Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Thomas Therkelson [4805]
Bengt Larsson [3819]
Yvonne Andrén [30076]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑