Tisdag 1

Spelas tisdagarna 3/9, 24/9, 15/10, 12/11, 3/12.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Elitserien.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman 1 1-0-0 104 - 63 1,651 16,88
2 KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
Sten-Åke Thunberg 1 1-0-0 56 - 31 1,806 14,78
3 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Marianne Fagerby 1 1-0-0 60 - 37 1,622 14,48
4 Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Lena Johansson 1 0-0-1 37 - 60 0,617 5,52
5 Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Adam Kovasznay 1 0-0-1 31 - 56 0,554 5,22
6 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
Annelie Jansson 1 0-0-1 63 - 104 0,606 3,12
Rond 1 2019-09-03
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
31‑56
Halvlek 1: 1‑47
Halvlek 2: 30‑9
5,22 ‑ 14,78
2 Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
37‑60
Halvlek 1: 23‑16
Halvlek 2: 14‑44
5,52 ‑ 14,48
3 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
104‑63
Halvlek 1: 51‑34
Halvlek 2: 53‑29
16,88 ‑ 3,12
Rond 2 2019-09-24
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 3 2019-10-15
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 4 2019-11-12
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 5 2019-12-03
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 KBA, Sten-Åke
KBA, Sten-Åke
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Jan Troberg [4845]
Ove Lindgren [90660]
Ad Hoc
Ad Hoc
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Thomas Therkelson [4805]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Askims BK, SW4
Askims BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Tore Mattsson [5086]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Torbjörn Kåreke [13038]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Roger Andersson [4855]
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Everfresh 2
Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑