Onsdag 3

Spelas onsdagarna 28/8, 18/9, 9/10, 6/11, 27/11.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Onsdag 2.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
Leif Andersson 4 3-1-0 335 - 195 1,718 60,42
2 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Tomas Rohdin 4 2-1-1 226 - 179 1,263 48,47
3 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
Ulf Harrysson 4 2-0-2 265 - 248 1,069 41,96
4 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
Marianne Ström 4 2-0-2 248 - 264 0,939 38,71
5 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
Stefan Sjöberg 4 0-0-4 174 - 362 0,481 10,44
Rond 1 2019-08-28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
24‑75
Halvlek 1: 16‑35
Halvlek 2: 8‑40
2,08 ‑ 17,92
8 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
51‑112
Halvlek 1: 19‑49
Halvlek 2: 32‑63
1,23 ‑ 18,77
9 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
---Frirond---
Rond 2 2019-09-18
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
77‑53
Halvlek 1: 38‑18
Halvlek 2: 39‑35
14,63 ‑ 5,37
8 Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
47‑61
Halvlek 1: 11‑31
Halvlek 2: 36‑30
7,05 ‑ 12,95
9 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
---Frirond---
Rond 3 2019-10-09
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
106‑57
Halvlek 1: 65‑23
Halvlek 2: 41‑34
17,72 ‑ 2,28
8 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
66‑25
Halvlek 1: 29‑24
Halvlek 2: 37‑1
16,88 ‑ 3,12
9 Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
---Frirond---
Rond 4 2019-11-06
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
50‑78
Halvlek 1: 27‑41
Halvlek 2: 23‑37
4,77 ‑ 15,23
8 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
40‑73
Halvlek 1: 20‑43
Halvlek 2: 20‑30
4,09 ‑ 15,91
9 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
---Frirond---
Rond 5 2019-11-27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ove Tammer [18395]
65‑42
Halvlek 1: 19‑17
Halvlek 2: 46‑25
14,48 ‑ 5,52
8 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Gerge Hammarberg [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Ewa Merkander [61480]
Jonte Norrman [65461]
Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Marcus Sandberg [7682]
Egon Bodendal [4794]
Erland Andersson [32948]
43‑103
Halvlek 1: 17‑33
Halvlek 2: 26‑70
1,31 ‑ 18,69
9 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Jan Erixon [35629]
Karin Boo [28556]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Johnny Larsson [26251]
---Frirond---