Måndag 3

Spelas måndagarna 26/8, 16/9, 7/10, 4/11, 2/12.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Måndag 2.

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Yvonne Andrén [30076]
Annika Wallén [64867]
Lars Flodin 4 3-1-0 377 - 194 1,943 67,67
2 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Elisabeth Granstedt [18826]
Birgitta Norsted [28403]
Eva Sylvan [31662]
Ann Haqvinsson 4 1-2-1 224 - 213 1,052 41,93
3 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lena I Nilsson [87017]
Anders Simonsson [56420]
Bertil Hultman [26467]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Inger Carlstedt [87216]
Folke Grauers [57805]
Göran Östberg 4 2-1-1 235 - 245 0,959 40,29
4 Everfresh FÅR
Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Elisabeth Samfelt [80954]
Margreth Johansson [33864]
Birgit Petersen [18831]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Christina Molin Chronberg [38916]
Mabel Leman 4 0-2-2 178 - 265 0,672 26,64
5 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Maria Tullberg 4 0-2-2 170 - 267 0,637 23,47
6 Debut Tribute
Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Jonas Englund [47072]
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Stig Engelbrektsson 0 0-0-0 0 - 0 0,00
Rond 1 2019-08-26
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lena I Nilsson [87017]
Anders Simonsson [56420]
Bertil Hultman [26467]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Inger Carlstedt [87216]
Folke Grauers [57805]
BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
62‑45
Halvlek 1: 25‑31
Halvlek 2: 37‑14
13,48 ‑ 6,52
8 Everfresh FÅR
Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Elisabeth Samfelt [80954]
Margreth Johansson [33864]
Birgit Petersen [18831]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Christina Molin Chronberg [38916]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Elisabeth Granstedt [18826]
Birgitta Norsted [28403]
Eva Sylvan [31662]
51‑53
Halvlek 1: 35‑19
Halvlek 2: 16‑34
9,53 ‑ 10,47
Rond 2 2019-09-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Everfresh FÅR
Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Elisabeth Samfelt [80954]
Margreth Johansson [33864]
Birgit Petersen [18831]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Christina Molin Chronberg [38916]
Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lena I Nilsson [87017]
Anders Simonsson [56420]
Bertil Hultman [26467]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Inger Carlstedt [87216]
Folke Grauers [57805]
43‑84
Halvlek 1: 15‑46
Halvlek 2: 28‑38
3,12 ‑ 16,88
8 Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Yvonne Andrén [30076]
Annika Wallén [64867]
BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
73‑63
Halvlek 1: 27‑55
Halvlek 2: 46‑8
12,18 ‑ 7,82
Rond 3 2019-10-07
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Yvonne Andrén [30076]
Annika Wallén [64867]
Everfresh FÅR
Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Elisabeth Samfelt [80954]
Margreth Johansson [33864]
Birgit Petersen [18831]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Christina Molin Chronberg [38916]
90‑36
Halvlek 1: 52‑6
Halvlek 2: 38‑30
18,19 ‑ 1,81
8 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Elisabeth Granstedt [18826]
Birgitta Norsted [28403]
Eva Sylvan [31662]
Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lena I Nilsson [87017]
Anders Simonsson [56420]
Bertil Hultman [26467]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Inger Carlstedt [87216]
Folke Grauers [57805]
43‑38
Halvlek 1: 23‑21
Halvlek 2: 20‑17
11,14 ‑ 8,86
Rond 4 2019-11-04
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Elisabeth Granstedt [18826]
Birgitta Norsted [28403]
Eva Sylvan [31662]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Yvonne Andrén [30076]
Annika Wallén [64867]
44‑100
Halvlek 1: 24‑44
Halvlek 2: 20‑56
1,63 ‑ 18,37
8 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Everfresh FÅR
Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Elisabeth Samfelt [80954]
Margreth Johansson [33864]
Birgit Petersen [18831]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Christina Molin Chronberg [38916]
38‑48
Halvlek 1: 9‑35
Halvlek 2: 29‑13
7,82 ‑ 12,18
Rond 5 2019-12-02
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Elisabeth Granstedt [18826]
Birgitta Norsted [28403]
Eva Sylvan [31662]
24‑84
Halvlek 1: 8‑36
Halvlek 2: 16‑48
1,31 ‑ 18,69
8 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lena I Nilsson [87017]
Anders Simonsson [56420]
Bertil Hultman [26467]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Inger Carlstedt [87216]
Folke Grauers [57805]
Debutanterna
Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Bo Hillström [53213]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Yvonne Andrén [30076]
Annika Wallén [64867]
51‑114
Halvlek 1: 17‑51
Halvlek 2: 34‑63
1,07 ‑ 18,93