Måndag 2

Spelas måndagarna 26/8, 16/9, 7/10, 4/11, 2/12.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Måndag 1.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
Sten Pagold 5 3-1-1 368 - 248 1,484 66,33
2 Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
Jan Ahlqvist 5 3-1-1 374 - 238 1,571 65,15
3 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
Peter Giese 5 2-3-0 324 - 269 1,204 61,58
4 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
Bo Andersson 5 2-0-3 298 - 314 0,949 46,83
5 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 5 2-1-2 263 - 329 0,799 44,85
6 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
Claes Fürst 5 0-0-5 176 - 405 0,435 15,26
Rond 1 2019-08-26
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
36‑84
Halvlek 1: 24‑49
Halvlek 2: 12‑35
2,38 ‑ 17,62
5 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
59‑75
Halvlek 1: 29‑42
Halvlek 2: 30‑33
6,69 ‑ 13,31
6 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
39‑75
Halvlek 1: 14‑32
Halvlek 2: 25‑43
3,71 ‑ 16,29
Rond 2 2019-09-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
39‑76
Halvlek 1: 15‑37
Halvlek 2: 24‑39
3,59 ‑ 16,41
5 Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
73‑54
Halvlek 1: 30‑22
Halvlek 2: 43‑32
13,82 ‑ 6,18
6 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
81‑64
Halvlek 1: 40‑26
Halvlek 2: 41‑38
13,48 ‑ 6,52
Rond 3 2019-10-07
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
47‑66
Halvlek 1: 22‑39
Halvlek 2: 25‑27
6,18 ‑ 13,82
5 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
58‑44
Halvlek 1: 29‑28
Halvlek 2: 29‑16
12,95 ‑ 7,05
6 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
19‑97
Halvlek 1: 12‑42
Halvlek 2: 7‑55
0,08 ‑ 19,92
Rond 4 2019-11-04
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
49‑44
Halvlek 1: 20‑20
Halvlek 2: 29‑24
11,14 ‑ 8,86
5 Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
75‑59
Halvlek 1: 29‑43
Halvlek 2: 46‑16
13,31 ‑ 6,69
6 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
77‑13
Halvlek 1: 37‑6
Halvlek 2: 40‑7
19,01 ‑ 0,99
Rond 5 2019-12-02
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Asperö/Brännö
Asperö/Brännö
Sten Pagold [10029]
Ulla Westerlund [10090]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Karin Nyberg [5059]
Frölunda 3
Frölunda 3
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Sverker Alfredsson [20594]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Göran Palmborg [23278]
Denny Andréasson [38449]
58‑61
Halvlek 1: 53‑31
Halvlek 2: 5‑30
9,30 ‑ 10,70
5 Askim m fl
Askim m fl
Jan Erixon [35629]
Britt Larsson [86952]
Anita Mellgren [28219]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Nils Nordahl [3075]
Lyx Väster
Lyx Väster
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Birgit Andersson [5116]
Ann Bergqvist [32898]
30‑135
Halvlek 1: 23‑68
Halvlek 2: 7‑67
0,00 ‑ 20,00
6 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Bo Larsson [35666]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Agneta Persson [52880]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Hans Linusson [49276]
Thomas Therkelson [4805]
41‑75
Halvlek 1: 3‑44
Halvlek 2: 38‑31
3,96 ‑ 16,04