Måndag 1

Spelas måndagarna 26/8, 16/9, 7/10, 4/11, 2/12.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Elitserien.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
Ingrid Petersen 5 3-2-0 384 - 254 1,512 72,32
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
Johan Svensson 5 2-2-1 378 - 303 1,248 57,82
3 Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
Gunnar Jansson 5 2-2-1 333 - 313 1,064 52,51
4 Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
Oscar Hult 5 2-1-2 356 - 374 0,952 49,70
5 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
Ingela Sjöberg 5 2-1-2 251 - 270 0,930 48,48
6 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Finn Jeppsson 5 0-0-5 181 - 369 0,491 19,17
Rond 1 2019-08-26
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
89‑44
Halvlek 1: 49‑20
Halvlek 2: 40‑24
17,32 ‑ 2,68
2 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
73‑20
Halvlek 1: 18‑15
Halvlek 2: 55‑5
18,10 ‑ 1,90
3 Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
82‑39
Halvlek 1: 65‑3
Halvlek 2: 17‑36
17,10 ‑ 2,90
Rond 2 2019-09-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
84‑53
Halvlek 1: 58‑22
Halvlek 2: 26‑31
15,65 ‑ 4,35
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
48‑59
Halvlek 1: 12‑48
Halvlek 2: 36‑11
7,62 ‑ 12,38
3 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
46‑67
Halvlek 1: 8‑26
Halvlek 2: 38‑41
5,84 ‑ 14,16
Rond 3 2019-10-07
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
68‑73
Halvlek 1: 25‑27
Halvlek 2: 43‑46
8,86 ‑ 11,14
2 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
52‑79
Halvlek 1: 24‑37
Halvlek 2: 28‑42
4,92 ‑ 15,08
3 Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
35‑63
Halvlek 1: 7‑15
Halvlek 2: 28‑48
4,77 ‑ 15,23
Rond 4 2019-11-04
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
32‑96
Halvlek 1: 14‑44
Halvlek 2: 18‑52
0,99 ‑ 19,01
2 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
31‑67
Halvlek 1: 30‑13
Halvlek 2: 1‑54
3,71 ‑ 16,29
3 Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
78‑67
Halvlek 1: 30‑24
Halvlek 2: 48‑43
12,38 ‑ 7,62
Rond 5 2019-12-02
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Tomas Andgren [49953]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Roland Härsjö [81643]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
54‑31
Halvlek 1: 31‑15
Halvlek 2: 23‑16
14,48 ‑ 5,52
2 Lonely Heart Club Team
Lonely Heart Club Team
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Alf Kummer [13364]
Matti Lepistö [14649]
David Bryder [3176]
Marcus Sandberg [7682]
Emil Vall [47682]
Hans Eriksson [4844]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Ella Olsson [20412]
Mats Allgöwer [8386]
Lars-Uno Andersson [14287]
Paul Jigberg [23096]
Ingela Åkerberg [58528]
57‑127
Halvlek 1: 49‑25
Halvlek 2: 8‑102
0,57 ‑ 19,43
3 Mölndal III
Mölndal III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Sara Wrige [55530]
Tore Mattsson [5086]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Carl Ek [5294]
Lena Petersen [12966]
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Wenander [4856]
Björn Sörling [80438]
82‑87
Halvlek 1: 52‑43
Halvlek 2: 30‑44
8,86 ‑ 11,14