Tisdag 5

Spelas tisdagarna 29/1, 19/2, 12/3, 2/4, 14/5.

Efter att serien är färdigspelad flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
Irene Hugosson 5 3-2-0 368 - 211 1,744 70,64
2 Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
Tomas Ryden 5 2-3-0 319 - 222 1,437 68,30
3 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
Folke Grauers 5 3-0-2 337 - 273 1,234 59,22
4 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Tore Andersson 5 2-1-2 246 - 304 0,809 43,96
5 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
Jean Basmanji 5 1-1-3 235 - 356 0,660 32,90
6 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
Madeleine Hederstierna 5 0-1-4 189 - 328 0,576 24,98
Rond 1 29 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
47‑43
Halvlek 1: 21‑13
Halvlek 2: 26‑30
10,99 ‑ 9,01
9 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
41‑63
Halvlek 1: 14‑38
Halvlek 2: 27‑25
5,40 ‑ 14,60
10 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
43‑69
Halvlek 1: 31‑30
Halvlek 2: 12‑39
4,76 ‑ 15,24
Rond 2 19 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
45‑58
Halvlek 1: 27‑24
Halvlek 2: 18‑34
7,05 ‑ 12,95
9 Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
84‑29
Halvlek 1: 45‑2
Halvlek 2: 39‑27
18,65 ‑ 1,35
10 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
44‑106
Halvlek 1: 26‑37
Halvlek 2: 18‑69
0,78 ‑ 19,22
Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
122‑32
Halvlek 1: 79‑1
Halvlek 2: 43‑31
20,00 ‑ 0,00
9 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
31‑78
Halvlek 1: 19‑23
Halvlek 2: 12‑55
2,11 ‑ 17,89
10 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
61‑42
Halvlek 1: 35‑14
Halvlek 2: 26‑28
14,08 ‑ 5,92
Rond 4 2 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
47‑35
Halvlek 1: 1‑23
Halvlek 2: 46‑12
12,75 ‑ 7,25
9 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
31‑75
Halvlek 1: 22‑28
Halvlek 2: 9‑47
2,42 ‑ 17,58
10 Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
76‑45
Halvlek 1: 31‑15
Halvlek 2: 45‑30
15,97 ‑ 4,03
Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
8 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Britt Jigberg [59570]
Ulla Johansson [57262]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Paul Jigberg [23096]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Yr Logadottir [65013]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
44‑61
Halvlek 1: 18‑31
Halvlek 2: 26‑30
6,28 ‑ 13,72
9 Ett stick till
Ett stick till
Tomas Ryden [61164]
Carl Ek [5294]
Bo Hillström [53213]
Erik Månsson [39970]
Magnus Levin [44385]
Askims BK Irene
Askims BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Göran Johansson [17317]
60‑58
Halvlek 1: 29‑38
Halvlek 2: 31‑20
10,50 ‑ 9,50
10 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Benny Wärnehall [49313]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Jan Vinäng [32594]
Bo Werner [26564]
Nils Nordahl [3075]
Björn Olofsson [52939]
Annerita Björklund [44975]
82‑42
Halvlek 1: 52‑9
Halvlek 2: 30‑33
17,13 ‑ 2,87