Tisdag 4

Spelas tisdagarna 29/1, 19/2, 12/3, 2/4, 14/5.

Efter att serien är färdigspelad flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
Yvonne Falk 3 3-0-0 186 - 91 2,044 47,87
2 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
Josefin Samfelt 3 2-0-1 165 - 148 1,115 34,17
3 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
Anna Wallgren 3 0-2-1 135 - 155 0,871 26,70
4 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
Camilla Löfstedt 3 1-1-1 139 - 157 0,885 26,36
5 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Sven Sjöberg 3 0-2-1 128 - 150 0,853 25,37
6 Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Ulla Holmer 3 0-1-2 122 - 174 0,701 19,53
Rond 1 29 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
5 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
50‑37
Halvlek 1: 27‑26
Halvlek 2: 23‑11
12,95 ‑ 7,05
6 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
62‑35
Halvlek 1: 27‑20
Halvlek 2: 35‑15
15,39 ‑ 4,61
7 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
27‑58
Halvlek 1: 20‑17
Halvlek 2: 7‑41
4,03 ‑ 15,97
Rond 2 19 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
5 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
79‑46
Halvlek 1: 59‑7
Halvlek 2: 20‑39
16,25 ‑ 3,75
6 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
61‑40
Halvlek 1: 35‑13
Halvlek 2: 26‑27
14,43 ‑ 5,57
7 Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
48‑73
Halvlek 1: 19‑28
Halvlek 2: 29‑45
4,92 ‑ 15,08
Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
5 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
67‑24
Halvlek 1: 14‑17
Halvlek 2: 53‑7
17,47 ‑ 2,53
6 Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
39‑39
Halvlek 1: 8‑38
Halvlek 2: 31‑1
10,00 ‑ 10,00
7 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
39‑51
Halvlek 1: 38‑7
Halvlek 2: 1‑44
7,25 ‑ 12,75
Rond 4 2 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
5 Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
7 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
5 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Everfresh Pumorna
Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Ulla Sallin [27402]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Inga Appelqvist [31328]
Mahin Pettersson [27490]
Bodil Miks Malmquist [26546]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Annette Elfving [52239]
Marianne Hedkvist [36021]
Jan Vinäng [32594]
Christer Rydebrink [4566]
Ivan Nilsson [38815]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Rodny Carlsson [57784]
Christina Egriell [30244]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
7 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Göran Nilsson [59367]
Marcus Bernander [48504]
Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Lars Hansson [40795]
Bertil Hansson [65912]
Sven Olof Jern [40796]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑