Onsdag 2

Spelas onsdagarna 30/1, 20/2, 13/3, 3/4, 15/5.

Efter avslutad serie flyttas de sex sista lagen till Onsdag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
Michael Koch 5 4-1-0 415 - 172 2,413 84,56
2 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
Bo Larsson 5 3-2-0 423 - 270 1,567 74,17
3 Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
Gert Lundqvist 5 1-4-0 252 - 194 1,299 59,34
4 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Ulf Harrysson 5 3-0-2 388 - 333 1,165 58,32
5 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Tomas Rohdin 5 1-1-3 293 - 395 0,742 34,44
6 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
Stefan Sjöberg 5 0-3-2 239 - 305 0,784 31,19
7 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
Ulla Malmström 5 0-2-3 247 - 418 0,591 25,34
8 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
Marianne Ström 5 0-2-3 236 - 406 0,581 24,64
Rond 1 30 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
100‑34
Halvlek 1: 60‑13
Halvlek 2: 40‑21
19,15 ‑ 0,85
5 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
48‑49
Halvlek 1: 27‑17
Halvlek 2: 21‑32
9,76 ‑ 10,24
6 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
93‑52
Halvlek 1: 44‑37
Halvlek 2: 49‑15
16,88 ‑ 3,12
7 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
12‑82
Halvlek 1: 10‑39
Halvlek 2: 2‑43
0,57 ‑ 19,43
Rond 2 20 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
48‑43
Halvlek 1: 30‑8
Halvlek 2: 18‑35
11,14 ‑ 8,86
5 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
72‑68
Halvlek 1: 30‑61
Halvlek 2: 42‑7
10,92 ‑ 9,08
6 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
88‑89
Halvlek 1: 48‑35
Halvlek 2: 40‑54
9,76 ‑ 10,24
7 Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
72‑45
Halvlek 1: 26‑29
Halvlek 2: 46‑16
15,08 ‑ 4,92
Rond 3 13 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
99‑48
Halvlek 1: 42‑24
Halvlek 2: 57‑24
17,92 ‑ 2,08
5 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
52‑54
Halvlek 1: 22‑49
Halvlek 2: 30‑5
9,53 ‑ 10,47
6 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
81‑53
Halvlek 1: 54‑23
Halvlek 2: 27‑30
15,23 ‑ 4,77
7 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
31‑99
Halvlek 1: 15‑63
Halvlek 2: 16‑36
0,71 ‑ 19,29
Rond 4 3 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
32‑89
Halvlek 1: 19‑45
Halvlek 2: 13‑44
1,55 ‑ 18,45
5 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
118‑63
Halvlek 1: 39‑34
Halvlek 2: 79‑29
18,28 ‑ 1,72
6 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 12,00
7 Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
102‑29
Halvlek 1: 39‑20
Halvlek 2: 63‑9
19,62 ‑ 0,38
Rond 5 15 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Bo Ström [17179]
Jan Erixon [35629]
Anita Mellgren [28219]
Lars Flodin [54245]
92‑52
Halvlek 1: 32‑40
Halvlek 2: 60‑12
16,77 ‑ 3,23
5 Rookiesarna
Rookiesarna
Stefan Sjöberg [62128]
Leif Hammarberg [59886]
Hedvig Hammarberg Gerge [59887]
Staffan Edström [61206]
Lennart Keussen [53649]
Jonte Norrman [65461]
Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Carl Heyman [37760]
70‑70
Halvlek 1: 40‑19
Halvlek 2: 30‑51
10,00 ‑ 10,00
6 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Staffan Lindahl [93072]
Dan Olsson [63919]
Mats Augurell [63283]
Klas Eriksson [63178]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Bengt Malmström [88374]
Agne Tern [83975]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Evy Andersson [17315]
Göran Johansson [17317]
109‑40
Halvlek 1: 60‑27
Halvlek 2: 49‑13
19,36 ‑ 0,64
7 Partille BS VI
Partille BS VI
Gert Lundqvist [43624]
Leif Julin [33969]
Gilbert Fransson [26452]
Lennart Ryberg [5052]
Johan Gromark [11851]
Kjell Chronberg [41600]
Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Bengt Larsson [3819]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Göran Romland [7516]
55‑60
Halvlek 1: 25‑43
Halvlek 2: 30‑17
8,86 ‑ 11,14