Tisdag 2

Spelas tisdagarna 5/2, 26/2, 19/3, 16/4, 7/5.

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen till Tisdag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Robin Björkstrand 5 4-0-1 410 - 279 1,470 69,26
2 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
Bror Andreasson 5 3-2-0 333 - 262 1,271 63,38
3 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
Patrik Clevström 5 3-0-2 311 - 229 1,358 61,95
4 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Börje Skoog 5 1-2-2 280 - 292 0,959 48,33
5 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Ann-Charlott Kinberg 5 1-0-4 215 - 346 0,621 29,64
6 Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson 5 0-2-3 223 - 364 0,613 27,44
Rond 1 5 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
102‑29
Halvlek 1: 27‑15
Halvlek 2: 75‑14
19,62 ‑ 0,38
8 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
39‑67
Halvlek 1: 27‑17
Halvlek 2: 12‑50
4,77 ‑ 15,23
9 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
47‑68
Halvlek 1: 10‑35
Halvlek 2: 37‑33
5,84 ‑ 14,16
Rond 2 26 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
50‑66
Halvlek 1: 15‑44
Halvlek 2: 35‑22
6,69 ‑ 13,31
8 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
52‑46
Halvlek 1: 36‑10
Halvlek 2: 16‑36
11,35 ‑ 8,65
9 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
51‑34
Halvlek 1: 25‑23
Halvlek 2: 26‑11
13,48 ‑ 6,52
Rond 3 19 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
38‑68
Halvlek 1: 29‑17
Halvlek 2: 9‑51
4,49 ‑ 15,51
8 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
98‑68
Halvlek 1: 47‑33
Halvlek 2: 51‑35
15,51 ‑ 4,49
9 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
72‑51
Halvlek 1: 23‑27
Halvlek 2: 49‑24
14,16 ‑ 5,84
Rond 4 16 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
44‑53
Halvlek 1: 11‑44
Halvlek 2: 33‑9
8,02 ‑ 11,98
8 Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
29‑65
Halvlek 1: 11‑32
Halvlek 2: 18‑33
3,71 ‑ 16,29
9 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
87‑33
Halvlek 1: 28‑3
Halvlek 2: 59‑30
18,19 ‑ 1,81
Rond 5 7 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Uppställning
Uppställning
Denny Andréasson [38449]
Ann Bergqvist [32898]
Nils Nordahl [3075]
Ragnar Andersson [26725]
Oscar Hult [12879]
BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Hans Orrheim [13863]
Sten Bengtsson [30399]
Miklos Bajzath [13864]
68‑73
Halvlek 1: 29‑44
Halvlek 2: 39‑29
8,86 ‑ 11,14
8 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Ingrid Petersen [12906]
Nicklas Sivelind [45887]
Moa Petersen [85317]
Simon Gustavsson [49608]
Philip Berggren [39845]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Sören Ek [14913]
Björn Sjöholm [40612]
Gerd Sjöholm [40611]
Berit Fors [4807]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
87‑69
Halvlek 1: 30‑44
Halvlek 2: 57‑25
13,65 ‑ 6,35
9 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Tommy Somlo [12620]
Annika Corneliusson [38624]
29‑89
Halvlek 1: 4‑33
Halvlek 2: 25‑56
1,31 ‑ 18,69