Måndag 2

Spelas måndagarna 28/1, 18/2, 11/3, 8/4, 13/5

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ned till Måndag 3.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Sten Pagold 5 3-0-2 349 - 250 1,396 61,11
2 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Jan Erixon 5 2-2-1 357 - 291 1,227 60,97
3 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bo Andersson 5 2-2-1 309 - 250 1,236 58,11
4 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Claes Fürst 5 1-3-1 277 - 306 0,905 46,21
5 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Lars Flodin 5 0-4-1 228 - 325 0,702 38,35
6 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
Ann Haqvinsson 5 0-3-2 296 - 394 0,751 35,25
Rond 1 28 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
50‑72
Halvlek 1: 40‑41
Halvlek 2: 10‑31
5,68 ‑ 14,32
5 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
19‑108
Halvlek 1: 13‑68
Halvlek 2: 6‑40
0,00 ‑ 20,00
6 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
113‑44
Halvlek 1: 50‑17
Halvlek 2: 63‑27
19,36 ‑ 0,64
Rond 2 18 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
44‑30
Halvlek 1: 32‑6
Halvlek 2: 12‑24
12,95 ‑ 7,05
5 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
70‑79
Halvlek 1: 44‑50
Halvlek 2: 26‑29
8,02 ‑ 11,98
6 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
52‑80
Halvlek 1: 21‑46
Halvlek 2: 31‑34
4,77 ‑ 15,23
Rond 3 11 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
69‑57
Halvlek 1: 40‑19
Halvlek 2: 29‑38
12,57 ‑ 7,43
5 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
34‑76
Halvlek 1: 15‑44
Halvlek 2: 19‑32
3,01 ‑ 16,99
6 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
58‑52
Halvlek 1: 30‑8
Halvlek 2: 28‑44
11,35 ‑ 8,65
Rond 4 8 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
80‑50
Halvlek 1: 47‑33
Halvlek 2: 33‑17
15,51 ‑ 4,49
5 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
49‑53
Halvlek 1: 22‑15
Halvlek 2: 27‑38
9,08 ‑ 10,92
6 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
88‑37
Halvlek 1: 38‑19
Halvlek 2: 50‑18
17,92 ‑ 2,08
Rond 5 13 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
4 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Agneta Persson [52880]
Bo Sjöberg [49432]
Ulrik Orstadius [54634]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
Björn Wenander [4856]
Ingvar Grahn [5064]
Bengt Pagoldh [78230]
Ulla Berntsson [11235]
Ulla Westerlund [10090]
25‑75
Halvlek 1: 25‑21
Halvlek 2: 0‑54
2,18 ‑ 17,82
5 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Hans Linusson [49276]
Ella Olsson [20412]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Abekee
Abekee
Ann Haqvinsson [37807]
Elisabeth Granstedt [18826]
Eva Sylvan [31662]
Eric Skoog [59083]
Kristina Bergman [28393]
Birgitta Norsted [28403]
65‑63
Halvlek 1: 38‑41
Halvlek 2: 27‑22
10,47 ‑ 9,53
6 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Britta Nilsson [21493]
Bengt Larsson [3819]
Britt Larsson [86952]
Nils Nordahl [3075]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Annika Wallén [64867]
Sven Nilsson [53041]
Sölve Helin [49357]
Andreas Holmdahl [57853]
Bo Hillström [53213]
Tomas Ryden [61164]
Leif Lapidus [34285]
69‑55
Halvlek 1: 37‑28
Halvlek 2: 32‑27
12,95 ‑ 7,05