Elitserien

Spelas tisdagarna 5/2, 26/2, 19/3, 16/4, 7/5.

Efter avslutad serie flyttas lagen tillbaks till Mån/Tis/Onsdag 1.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 3 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Harald Sjöman 5 3-2-0 390 - 236 1,653 73,33
2 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Tomas Andgren 5 3-1-1 379 - 307 1,235 63,59
3 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck 5 3-1-1 413 - 327 1,263 63,36
4 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Johansson 5 3-0-2 457 - 340 1,344 60,63
5 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
Johan Svensson 5 1-0-4 214 - 375 0,571 25,08
6 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
Finn Jeppsson 5 0-0-5 198 - 466 0,425 14,01
Rond 1 5 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
50‑35
Halvlek 1: 20‑22
Halvlek 2: 30‑13
13,13 ‑ 6,87
2 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
50‑88
Halvlek 1: 37‑27
Halvlek 2: 13‑61
3,47 ‑ 16,53
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
36‑92
Halvlek 1: 20‑41
Halvlek 2: 16‑51
1,63 ‑ 18,37
Rond 2 26 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
91‑70
Halvlek 1: 18‑50
Halvlek 2: 73‑20
14,16 ‑ 5,84
2 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
115‑72
Halvlek 1: 51‑23
Halvlek 2: 64‑49
17,10 ‑ 2,90
3 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
61‑70
Halvlek 1: 31‑40
Halvlek 2: 30‑30
8,02 ‑ 11,98
Rond 3 19 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
50‑106
Halvlek 1: 25‑61
Halvlek 2: 25‑45
1,63 ‑ 18,37
2 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
79‑22
Halvlek 1: 29‑13
Halvlek 2: 50‑9
18,45 ‑ 1,55
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
83‑41
Halvlek 1: 31‑30
Halvlek 2: 52‑11
16,99 ‑ 3,01
Rond 4 16 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
85‑78
Halvlek 1: 45‑48
Halvlek 2: 40‑30
11,56 ‑ 8,44
2 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
34‑141
Halvlek 1: 33‑79
Halvlek 2: 1‑62
0,00 ‑ 20,00
3 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
44‑92
Halvlek 1: 19‑59
Halvlek 2: 25‑33
2,38 ‑ 17,62
Rond 5 7 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Sven Nilsson [53041]
Tommy Grääs [2886]
Roland Härsjö [81643]
Lennart Rohman [31209]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Göran Rydell [13057]
Roger Andersson [4855]
Rudi Knutson [4857]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
16‑77
Halvlek 1: 7‑37
Halvlek 2: 9‑40
1,23 ‑ 18,77
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Mats Allgöwer [8386]
Ella Olsson [20412]
Lars-Uno Andersson [14287]
Bosse Ohlsson [5083]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Robin Björkstrand [30309]
Lena Petersen [12966]
Per Östlund Mitchell [11850]
Ingrid Petersen [12906]
Björn Wenander [4856]
Börje Dahlberg [4744]
28‑78
Halvlek 1: 17‑30
Halvlek 2: 11‑48
2,18 ‑ 17,82
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Axel Selvén [63229]
Peter Norrhede [2488]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Cecilia Rimstedt [78586]
Björn Sörling [80438]
Stefan Åsgården [3901]
98‑69
Halvlek 1: 51‑43
Halvlek 2: 47‑26
15,37 ‑ 4,63