Historik

2017-2018

2018-02-01

Plac DM Spelare Klubb
1 Jaenita Johansson
Börje Dahlberg
Borås BA
BK Lyx
2 1 Karin Nyberg
Ulla Berntsson
Asperö-Brännö BK
3 2 Björn Wenander
Mats Allgöwer
Onsdagsklubben
4 3 Thomas Therkelson
Kjell Evensen
Onsdagsklubben
Askims BK

Direktfinal med 14 par, Visa fullständigt resultat

2016-2017

2017-01-28

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Göte Berntsson
Harald Eide
BK Lyx
2 2 Harald Sjöman
Ingvar Grahn
Onsdagsklubben
3 3 Gunnar Ohlson
Pär Ljungquist
Bohus Nations BS
Onsdagsklubben

Direktfinal med 13 par, Visa fullständigt resultat

2015-2016

2016-01-30

Plac DM Spelare Klubb
1 1 May Moore
Lars-Åke Gustafsson
Partille/Mölnlycke BS
2 2 Sten-Åke Thunberg
Leif Beckman
Kungsbacka BS
3 3 Jan Konar
Jan Ahlqvist
BK Lyx

Direktfinal med 15 par, Visa fullständigt resultat

2014-2015

2015-02-28

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Karin Nyberg
Ulla Berntsson
Asperö-Brännö BK
2 2 Mats Allgöwer
Björn Wenander
Mölnlycke BS
3 3 Harald Sjöman
Ingvar Grahn
Salamandern/Wasa

Direktfinal med 15 par, Visa fullständigt resultat

2013-2014

2014-02-22

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Bodil Winberg
Göran Rydell
BK Lyx
Mölnlycke BS
2 2 Sören Westling
Björn Wenander
BK Everfresh
Mölnlycke BS
3 3 Harald Sjöman
Ingvar Grahn
Salamandern/Wasa

Direktfinal med 13 par, Visa fullständigt resultat

2012-2013

2013-02-23

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Jan Troberg
Rudi Knutson
Salamandern/Wasa
2 2 Göran Rydell
Ingvar Grahn
Mölnlycke BS
Salamandern/Wasa
3 3 Mats Allgöwer
Lars Norling
Mölnlycke BS
Salamandern/Wasa

Direktfinal med 11 par, Visa fullständigt resultat

2011-2012

2012-03-03

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Thomas Therkelson
Per Lindsten
Mölnlycke BS
2 2 Leif Beckman
Sten-Åke Thunberg
BK Lyx
Kungsbacka BS
3 3 Harald Sjöman
Ingvar Grahn
Salamandern/Wasa

Direktfinal med 15 par, Visa fullständigt resultat

2010-2011

2011-03-05

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Jan Troberg
Rudi Knutson
Salamandern/Wasa
2 2 Thomas Therkelson
Per Lindsten
Mölnlycke BS
3 3 Harald Sjöman
Bror Bjerner
Salamandern/Wasa

2009-2010

2010-02-20

Plac DM Spelare Klubb
1 Gerhard Jörgensen
Lars Alfredsson
Anderstorp BK
Salamandern/Wasa
2 1 Sten-Åke Ahlgren
Bo Appelqvist
Mölnlycke BS
3 2 Björn Wenander
Lars-Åke Gustafsson
Mölnlycke BS
4 3 Mats Andihn
Ove Jonsson
Mölnlycke BS

Direktfinal med 13 par, Visa fullständigt resultat

2003-2004

2003-12-07

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Ulla-Britt Alfredsson
Göran Alsner
Bohus Nations BS
Salamandern/Wasa
2 2 Bengt Frennesson
Johan Gromark
Partille BK
3 - Billmar Carlsson
Essie Pettersson
BK S:t Erik
Salamandern/Wasa
4 3 Sture Ekberg
Lars Alfredsson
BK Everfresh

1982-1983

1982-10-09

Plac DM Spelare Klubb
1 1 O Evensson
E Karlsson
GBV
2 2 O Elvland
Ö Berg
Wasa
Blå Brickan
3 3 K Hansson
N Hansson
BK Favör