Historik

2016-2017

Plac DM Spelare Klubb
1 - Ingrid Petersen
Robin Björkstrand
Asperö-Brännö BK
LudvikaBygdens BK
2 1 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
BK Everfresh
3 2 May Moore
Lars-Åke Gustafsson
Onsdagsklubben
4 3 Berit Fors
Jan Ahlqvist
BK Lyx

Direktfinal med 29 par, Visa fullständigt resultat

2015-2016

Plac DM Spelare Klubb
1 - Vivianne Norling
Björn Sörling
Askims BK
Skara BS
2 1 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
BK Everfresh
3 2 Ingela Sjöberg
Per Sjöberg
BK Lyx
4 3 Ulla Westerlund
Mikael Westerlund
Asperö-Brännö BK
BK Lyx

Direktfinal med 28 par, Visa fullständigt resultat

2014-2015

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
Salamandern/Wasa
BK Everfresh
2 - Carina Eliasson
Björn Wenander
BK Albrekts
Mölnlycke BS
3 2 Ulla Berntsson
Göran Rydell
Asperö-Brännö BK
Mölnlycke BS
4 3 Annica Corneliusson
Patrik Clevström
BS 53, Göteborg

Direktfinal med 34 par, Visa fullständigt resultat

2013-2014

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
BK Everfresh
2 - Anette Elfving
Per Östlund
BK Everfresh
Ruterklubben i Umeå
3 2 Vivianne Norling
Lars Norling
Salamandern/Wasa
4 3 Ingela Sjöberg
Per Sjöberg
BK Lyx

Direktfinal med 34 par, Visa fullständigt resultat

2012-2013

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 2 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
BK Everfresh
3 3 Birgit Andersson
Christoffer Dückhof
BK Lyx

Direktfinal med 29 par, Visa fullständigt resultat

2011-2012

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Eva Andersson
Lars Högblom
BK Viva
2 2 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
3 3 Ulrika Lindström
Tobias Törnqvist
BK Everfresh

Direktfinal med 42 par, Visa fullständigt resultat

2010-2011

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 - Moa Petersen
Tom Gärds
BK Lyx
BK Björken
3 2 Käte Runeberg
Jan Troberg
Salamandern/Wasa
4 3 Eva Gunnarsson
Peter Modh
Bohus Nations BS

Direktfinal med 45 par, Visa fullständigt resultat

2009-2010

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Käte Runeberg
Jan Troberg
Salamandern/Wasa
2 2 Birgit Andersson
Christoffer Dückhof
BK Lyx
3 3 Berit Fors
Jan Ahlqvist
BK Lyx

Direktfinal med 42 par, Visa fullständigt resultat

2008-2009

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 2 Ulla Berntsson
Ingvar Grahn
BK Lyx
Salamandern/Wasa
3 - Ingerun Syrén-Sjösvärd
Tomas Winqvist
BK Lyx
Filbyter Bridge
4 3 Ylva Pyykkö
Anders Erikson
BK Centrum

Direktfinal med 40 par, Visa fullständigt resultat

2007-2008

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 2 Agneta Kåreke
Roger Andersson
Bohus Nations BS
BK Lyx
3 3 Eva Gunnarsson
Peter Modh
Mölnlycke BS

Direktfinal med 41 par, Visa fullständigt resultat

2006-2007

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Vivianne Norling
Lars Norling
Salamandern/Wasa
2 2 Ulla Berntsson
Johan Wedeen
BK Lyx
3 3 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh

Direktfinal med 43 par.

2005-2006

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 2 Ulla-Britt Alfredsson
Rudi Knutson
Salamandern/Wasa
3 3 Agneta Oppenstam
Håkan Nilsson
BK Lyx

Direktfinal med 42 par.

2004-2005

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Pia Andersson
Arne Larsson
BK Everfresh
2 2 Ulla Berntsson
Tommy Gunnarsson
Salamandern/Wasa
3 3 Anne-Marie Nykvist
Staffan Gnosspelius
BK Lyx

Direktfinal med 41 par.

2003-2004

Plac DM Spelare Klubb
1 1 Agneta Oppenstam
Håkan Nilsson
BK Lyx
2 2 Ingela Sjöberg
Per Sjöberg
BS Sang
BK Centrum
3 3 Agneta Kåreke
Roger Andersson
Bohus Nations BS
BK Lyx

Direktfinal med 28 par.