Historik

2016-2017

Plac DM Lag Spelare
1 1 No Trump Robert Bäck, Börje Dahlberg,
Per Jansson, Lars Kennethsson,
Per Östlund
2 2 Everfresh Arne Larsson, Pia Andersson,
Jim Nielsen, Göran Selldén,
Anders Brunzell
3 - L-Å-G Lars-Åke Gustafsson, May Moore,
Leif Beckman, Sten-Åke Thunberg,
Björn Wenander, Carl Ek
4 3 BK Lyx Bunk Tomas Andgren, Ingemar Assarsjö,
Peter Norrhede, Per Sjöberg,
Stefan Åsgården, Göte Berntsson

Semifinal med 8 lag, Andra Chansen med 4 lag, Final med 6 lag

2015-2016

Plac DM Lag Spelare
1 1 Everfresh Arne Larsson, Pia Andersson,
Jim Nielsen, Tobias Törnqvist,
Anders Brunzell, Göran Selldén
2 2 Sjöman utan båt Harald Sjöman, Billmar Carlsson,
Ingvar Grahn, Jan Hanner,
Pär Ljungquist
3 - Nalle Björn Sörling, Bo Roos,
Börje Dahlberg, Robin Björkstrand
4 - L-Å-G Lars-Åke Gustafsson, May Moore,
Thomas Therkelson, Jan Troberg,
Björn Wenander, Carl Ek
5 3 BK Lyx Bunk Tomas Andgren, Ingemar Assarsjö,
Peter Norrhede, Per Sjöberg,
Stefan Åsgården, Göte Berntsson

Direktfinal om 10 lag, final

2014-2015

Plac DM Lag Spelare
1 1 Everfresh Arne Larsson, Göran Selldén,
Jim Nielsen, Pia Andersson,
Anders Brunzell, Tobias Törnqvist
2 2 Kungsbacka,
Sten Sture
Sten-Åke Thunberg, Jan Troberg,
Rudi Knutson, Sture Ekberg,
Göran Rydell
3 3 Farmers Bo Erikson, Peter Karlsson,
Ronny Ovesson Ejnell, Jan-Erik Åsmo,
Anders Erikson, Ylva Pyykkö

Direktfinal om 8 lag, final

2013-2014

Plac DM Lag Spelare
1 1 Everfresh Arne Larsson, Håkan Nilsson,
Jim Nielsen, Pia Andersson,
Anders Brunzell, Tobias Törnqvist
2 2 Farmers Bo Erikson, Peter Karlsson,
Ronny Ovesson Ejnell, Jan-Erik Åsmo,
Anders Erikson, Ylva Pyykkö
3 3 Westerlund Mikael Westerlund, Nils Åhlén,
Kent Johansson, Göran Selldén,
Robert Bäck

Kval med 14 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2012-2013

Plac DM Lag Spelare
1 1 Westerlund Mikael Westerlund, Robert Bäck,
Jan-Olov Andersson, Göran Selldén,
Kent Johansson, Stefan Åsgården
2 2 Everfresh Arne Larsson, Roger Wiklund,
Jim Nielsen, Pia Andersson,
Anders Brunzell, Tobias Törnqvist
3 3 Farmers Bo Erikson, Peter Karlsson,
Ronny Ovesson Ejnell, Jan-Erik Åsmo,
Anders Erikson, Ylva Pyykkö

Kval med 19 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2011-2012

Plac DM Lag Spelare
1 1 Westerlund Mikael Westerlund, Robert Bäck,
Niclas Johansson, Göran Selldén,
Kent Johansson, Per Jansson
2 2 Everfresh Arne Larsson, Roger Wiklund,
Jim Nielsen, Pia Andersson,
Anders Brunzell, Tobias Törnqvist
3 3 Lerum 1 Roger Grund, Anders Ihalainen,
Bo Eklund, Björn Johansson,
Lars Wallin

Kval med 23 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2010-2011

Plac DM Lag Spelare
1 1 Westerlund Mikael Westerlund, Robert Bäck,
Niclas Johansson, Göran Selldén,
Kent Johansson, Per Jansson
2 2 Troberg Bo Appelqvist, Jan Troberg,
Rudi Knutson, Ralf Willqvist,
Jan Hanner, Göran Alsnér
3 3 Frivolt Ylva Pyykkö, Anders Erikson,
Patrik Rimstedt, Cecilia Rimstedt,
Lena Johansson, Leif Johansson

Kval med 24 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2009-2010

Plac DM Lag Spelare
1 - Westerlund Mikael Westerlund, Robert Bäck,
Niclas Johansson, Ingvar Grahn,
Kent Johansson, Per Jansson
2 1 Frirond Göran Selldén, Ronny Ovesson Ejnell,
Jan-Erik Åsmo, Jan-Ove Andersson,
Jim Nielsen, Anders Brunzell
3 2 T-Bone Tommy Gunnarsson, Björn Sörling,
Björn Andersson, Bror Bjerner,
Harald Sjöman, Johan Wedéen
4 - Gyllene Prag Per Östlund, Tomas Winqvist,
Sture Ekberg, Mietek Warchiwker,
John-Erik Hörnfeldt, Ove Lindgren
5 3 Everfresh Arne Larsson, Pia Andersson,
Nils Åhlén, Tobias Törnqvist,
Patrik Rimstedt, Magnus Eriksson

Kval med 30 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2008-2009

Plac DM Lag Spelare
1 1 Konga B Arne Larsson, Nils Åhlén,
Pia Andersson, Patrik Rimstedt,
Cecilia Rimstedt, Tobias Törnqvist
2 2 Gyllene Prag Per Östlund, Kent Johansson,
John-Erik Hörnfeldt, Mikael Westerlund,
Mietek Warchiwker, Robert Bäck
3 3 Frirond Roger Andersson, Göran Selldén,
Jim Nielsen, Anders Brunzell

Kval med 27 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2007-2008

Plac DM Lag Spelare
1 - Everfresh Arne Arne Larsson, Pia Andersson,
Patrik Rimstedt, Cecilia Rimstedt,
Tobias Törnqvist
2 1 Frirond Göran Selldén, Ronny Ovesson Ejnell,
Jan-Erik Åsmo, Roger Andersson,
Jim Nielsen, Anders Brunzell
3 2 T-Bone Tommy Gunnarsson, Peter Modh,
Thomas Karlsson, Sten-Åke Ahlgren,
Eva Gunnarsson, Henrik Noberius
4 3 Combine Per Östlund, Johan Wedéen,
Kent Johansson, Peter Karlsson,
John-Erik Hörnfeldt, Robert Bäck

Kval med 25 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, kval, final

2006-2007

Plac DM Lag Spelare
1 1 Everfresh 1 Arne Larsson, Pia Andersson,
Per Sjöberg, Mikael Westerlund,
Tobias Törnqvist, Roger Wiklund
2 2 Frirond Göran Selldén, Ronny Ovesson Ejnell,
Jan-Erik Åsmo, Roger Andersson,
Jim Nielsen, Anders Brunzell
3 3 Racke Nils Åhlén, Peter Karlsson,
Robert Bäck, Per Östlund,
Gerhard Jörgensen

Kval med 24 lag om 9 matcher, därefter final med 6 lag, final

2005-2006

Plac DM Lag Spelare
1 1 Frirond Göran Selldén, Kent Johansson,
Jan-Erik Åsmo, Roger Andersson,
Robert Bäck
2 2 Cadmum Johan Wedéen, Jan Troberg,
Rudi Knutson, Ralf Willqvist
3 3 Everfresh Arne Larsson, Pia Andersson,
Anders Brunzell, Jim Nielsen,
Tobias Törnqvist

Kval med 16 lag därefter final med 10 lag

2004-2005

Plac DM Lag Spelare
1 1 Brunzell Anders Brunzell, Pia Andersson,
Tobias Törnqvist, Arne Larsson,
Jim Nielsen, Roger Wiklund
2 2 Synective Nils Åhlén, Per Östlund,
Peter Karlsson, Ingemar Assarsjö,
Arne Jordestedt, Gerhard Jörgensen
3 3 De Skoningslösa Jan Hanner, Bo Appelqvist,
Ingvar Grahn, Harald Sjöman,
Bror Bjerner, Lars Alfredsson

Kval med ? lag därefter final med 10 lag