Jubileumsbrons 12
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
295 | 6090,4 | 48,61 | Anders Rydebrink - Christer Rydebrink | Anders Rydebrink Christer Rydebrink | Frölunda BS | Frölunda BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som Ö-V, mot Elizaveta Gavrilova - Rudolfs Barons | Rond 2, som Ö-V, mot Elizaveta Gavrilova - Rudolfs Barons |
1 | 4♥ | Ö | = | ♣8 | -420 | 274 | 52 | 52 | ♠ED92♥KD742♦K3♣K5 | ♠K854♥kn953♦107♣ED2 | ♠ED92♥KD742♦K3♣K5 | 274 | 52,49 | 274 |
2 | 4♦ | Ö | = | ♥D | -130 | 347 | 66 | 66 | ♠82♥Ekn4♦EDkn10♣10853 | ♠K754♥K32♦K9852♣9 | ♠82♥Ekn4♦EDkn10♣10853 | 621 | 59,48 | 621 |
Rond 3, som Ö-V, mot Ingegerd Lundgren - Ingemar Karlsson | Rond 3, som Ö-V, mot Ingegerd Lundgren - Ingemar Karlsson |
3 | 2♠ | S | –3 | ♠5 | -150 | 481 | 92 | 92 | ♠E4♥K76♦E9842♣D54 | ♠10652♥Ekn8♦D73♣K63 | ♠E4♥K76♦E9842♣D54 | 1102 | 70,37 | 1102 |
4 | 3♣ | V | –2 | ♥9 | 200 | 118 | 23 | 23 | ♠932♥1053♦Ekn♣kn10543 | ♠Kkn♥Dkn6♦K1086♣D987 | ♠932♥1053♦Ekn♣kn10543 | 1220 | 58,43 | 1220 |
Rond 1, som N-S, mot Rasmus Maide - Tiit Hendrik Piibeleht | Rond 1, som N-S, mot Rasmus Maide - Tiit Hendrik Piibeleht |
5 | 4♠ | Ö | +1 | ♠6 | -450 | 242 | 46 | 46 | ♠2♥D10732♦K753♣1076 | ♠1086♥E94♦EDkn84♣84 | ♠2♥D10732♦K753♣1076 | 1462 | 56,02 | 1462 |
6 | 3♠ | N | –4 | ♣9 | -200 | 58 | 11 | 11 | ♠kn8653♥kn82♦K♣E865 | ♠EK♥107♦Dkn962♣D1072 | ♠kn8653♥kn82♦K♣E865 | 1520 | 48,53 | 1520 |
Rond 5, som Ö-V, mot Frank Andersson - Sune Gustafsson | Rond 5, som Ö-V, mot Frank Andersson - Sune Gustafsson |
7 | 3NT | Ö | +1 | ♠10 | -630 | 248 | 48 | 48 | ♠EK532♥kn87♦E9♣E95 | ♠Dkn♥D1054♦KDkn65♣kn4 | ♠EK532♥kn87♦E9♣E95 | 1768 | 48,39 | 1768 |
8 | 5♦ | V | +2 | ♥8 | -440 | 142 | 27 | 27 | ♠2♥ED952♦Dkn762♣K9 | ♠ED653♥K7♦EK104♣kn2 | ♠2♥ED952♦Dkn762♣K9 | 1910 | 45,74 | 1910 |
Rond 6, som N-S, mot Gabriella Jönsson - Rolf Forsberg | Rond 6, som N-S, mot Gabriella Jönsson - Rolf Forsberg |
9 | 3NT | Ö | +1 | ♥10 | -630 | 169 | 32 | 32 | ♠kn98♥E865♦10♣D9632 | ♠K65♥102♦8643♣Kkn108 | ♠kn98♥E865♦10♣D9632 | 2079 | 44,25 | 2079 |
10 | 4♠ | Ö | = | ♥E | -620 | 190 | 36 | 36 | ♠K843♥102♦Dkn32♣1053 | ♠10♥Ekn9543♦854♣E96 | ♠K843♥102♦Dkn32♣1053 | 2269 | 43,47 | 2269 |
Rond 4, som Ö-V, mot Gun Karlsson - Eva Wilander | Rond 4, som Ö-V, mot Gun Karlsson - Eva Wilander |
11 | 3NT | V | +2 | ♠5 | -460 | 322 | 62 | 62 | ♠1072♥E75♦854♣Dkn102 | ♠Ekn9♥KD10♦EK3♣E853 | ♠1072♥E75♦854♣Dkn102 | 2591 | 45,12 | 2591 |
12 | 3NT | N | +1 | ♥K | 630 | 429 | 82 | 82 | ♠kn73♥KDkn6♦D2♣D1043 | ♠1098♥92♦1063♣kn8652 | ♠kn73♥KDkn6♦D2♣D1043 | 3020 | 48,21 | 3020 |
Rond 8, som Ö-V, mot Leif Högberg - Gunnar Johansson | Rond 8, som Ö-V, mot Leif Högberg - Gunnar Johansson |
13 | 4♥ | N | +1 | ♣3 | 650 | 259 | 50 | 50 | ♠D74♥10♦974♣D107432 | ♠E96♥3♦Ekn108532♣kn5 | ♠D74♥10♦974♣D107432 | 3279 | 48,32 | 3279 |
14 | 5♦x | S | –4 | ♣8 | -800 | 519 | 99 | 99 | ♠D86♥K1063♦-♣K96542 | ♠K102♥EDkn87♦K1082♣8 | ♠D86♥K1063♦-♣K96542 | 3798 | 51,97 | 3798 |
Rond 9, som Ö-V, mot Lennart Karlsson - Sixten Ek | Rond 9, som Ö-V, mot Lennart Karlsson - Sixten Ek |
15 | 3♥ | V | = | ♦2 | -140 | 320 | 61 | 61 | ♠kn10972♥KD94♦76♣103 | ♠E5♥E10532♦kn8♣E652 | ♠kn10972♥KD94♦76♣103 | 4118 | 52,59 | 4118 |
16 | 4♠ | V | +1 | ♥6 | -650 | 366 | 70 | 70 | ♠D10543♥KD♦Ekn96♣105 | ♠E987♥E4♦K103♣E963 | ♠D10543♥KD♦Ekn96♣105 | 4484 | 53,69 | 4484 |
Rond 7, som Ö-V, mot Leif Ronnersjö - Mats Winges | Rond 7, som Ö-V, mot Leif Ronnersjö - Mats Winges |
17 | 3♠ | V | = | ♥4 | -140 | 137 | 26 | 26 | ♠E54♥D53♦EK2♣ED94 | ♠kn1098762♥84♦kn94♣6 | ♠E54♥D53♦EK2♣ED94 | 4621 | 52,07 | 4621 |
18 | 5♦ | S | = | ♥4 | 600 | 11 | 2 | 2 | ♠43♥D10975♦95♣EK83 | ♠Kkn1097♥Kkn42♦K7♣D4 | ♠43♥D10975♦95♣EK83 | 4632 | 49,30 | 4632 |
Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Lennart Bylund | Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Lennart Bylund |
19 | 6♦ | S | –2 | ♥E | -100 | 382 | 73 | 73 | ♠108764♥1062♦E4♣875 | ♠ED932♥EK85♦3♣kn32 | ♠108764♥1062♦E4♣875 | 5014 | 50,55 | 5014 |
20 | 4♥ | S | –1 | ♥3 | -100 | 335 | 64 | 64 | ♠1098♥D♦Kkn10862♣842 | ♠E763♥1043♦E97♣Ekn7 | ♠1098♥D♦Kkn10862♣842 | 5349 | 51,24 | 5349 |
Rond 12, som N-S, mot Sören Andersson - Örjan Sjödin | Rond 12, som N-S, mot Sören Andersson - Örjan Sjödin |
21 | 3♠ | S | +1 | ♥E | 170 | 308 | 59 | 59 | ♠E8732♥D972♦104♣D8 | ♠KD954♥kn4♦K863♣E3 | ♠E8732♥D972♦104♣D8 | 5657 | 51,61 | 5657 |
22 | 2♠ | S | +2 | ♥5 | 170 | 324,2 | 62 | 62 | ♠kn10976♥D♦64♣Ekn654 | ♠ED3♥976♦KDkn♣D1073 | ♠kn10976♥D♦64♣Ekn654 | 5981,2 | 52,08 | 5981,2 |
Rond 10, som N-S, mot Ann Sundgren - Lena Tuvesson | Rond 10, som N-S, mot Ann Sundgren - Lena Tuvesson |
23 | 5♦ | N | –3 | ♣kn | -300 | 67 | 13 | 13 | ♠3♥E65♦Ekn109762♣103 | ♠Kkn1096♥kn102♦-♣ED974 | ♠3♥E65♦Ekn109762♣103 | 6048,2 | 50,38 | 6048,2 |
24 | 6♥ | S | –1 | ♣9 | -50 | 42,2 | 8 | 8 | ♠Ekn864♥2♦K653♣EK5 | ♠K♥KD108754♦E108♣43 | ♠Ekn864♥2♦K653♣EK5 | 6090,4 | 48,61 | 6090,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior