Silver 8
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
28 | 1502,1 | 52,16 | Andreas Westman - Bo-Henry Ek | Andreas Westman Bo-Henry Ek | Sundsvallsbridgen - Örebridgen | Sundsvallsbridgen Örebridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som N-S, mot Dag Josefsson - Ann-Marie Josefsson | Rond 2, som N-S, mot Dag Josefsson - Ann-Marie Josefsson |
1 | 6♦ | Ö | = | ♥2 | -920 | 51 | 71 | 71 | ♠74♥kn965♦kn754♣kn52 | ♠Dkn96♥1042♦863♣863 | ♠74♥kn965♦kn754♣kn52 | 51 | 70,83 | 51 |
2 | 2NT | S | = | ♠4 | 120 | 60 | 83 | 83 | ♠kn653♥D976♦K8♣EK9 | ♠E72♥K8♦E976♣kn1062 | ♠kn653♥D976♦K8♣EK9 | 111 | 77,08 | 111 |
Rond 1, som N-S, mot Masha Lindbäck - Daniel Lindbäck | Rond 1, som N-S, mot Masha Lindbäck - Daniel Lindbäck |
3 | 4♣x | V | –2 | ♣2 | 500 | 72 | 100 | 100 | ♠K64♥Kkn9♦D1092♣652 | ♠kn9532♥ED107♦Ekn7♣9 | ♠K64♥Kkn9♦D1092♣652 | 183 | 84,72 | 183 |
4 | 3NT | V | +1 | ♥2 | -630 | 15 | 21 | 21 | ♠7654♥K7432♦53♣87 | ♠E832♥96♦D64♣ED43 | ♠7654♥K7432♦53♣87 | 198 | 68,75 | 198 |
Rond 4, som N-S, mot Sven Åke Bjerregård - Daniel Gullberg | Rond 4, som N-S, mot Sven Åke Bjerregård - Daniel Gullberg |
5 | 4♠ | Ö | +2 | ♣9 | -480 | 44 | 61 | 61 | ♠964♥kn932♦752♣K65 | ♠D10♥K108♦Ekn10643♣98 | ♠964♥kn932♦752♣K65 | 242 | 67,22 | 242 |
6 | 5♦x | N | –2 | ♥K | -300 | 25 | 35 | 35 | ♠4♥2♦EKkn95432♣1073 | ♠Dkn1087♥E103♦86♣K62 | ♠4♥2♦EKkn95432♣1073 | 267 | 61,81 | 267 |
Rond 3, som N-S, mot Ylva Karlsson-Uisk - Ahto Uisk | Rond 3, som N-S, mot Ylva Karlsson-Uisk - Ahto Uisk |
7 | 4♣ | V | –1 | ♠E | 100 | 53 | 74 | 74 | ♠EK754♥K1094♦kn532♣- | ♠D96♥kn53♦D107♣D1072 | ♠EK754♥K1094♦kn532♣- | 320 | 63,49 | 320 |
8 | 1NT | S | = | ♥D | 90 | 40 | 56 | 56 | ♠K965♥4♦KD109♣KD102 | ♠kn10♥EK832♦854♣954 | ♠K965♥4♦KD109♣KD102 | 360 | 62,50 | 360 |
Rond 6, som N-S, mot Daniel Anteryd - Johannes Matsson | Rond 6, som N-S, mot Daniel Anteryd - Johannes Matsson |
9 | 4♥ | Ö | +1 | ♦4 | -650 | 28 | 39 | 39 | ♠765♥K73♦Ekn106♣kn83 | ♠9832♥kn5♦8543♣D109 | ♠765♥K73♦Ekn106♣kn83 | 388 | 59,88 | 388 |
10 | 4♥ | S | = | ♣E | 620 | 55 | 76 | 76 | ♠EKkn10♥E642♦E732♣7 | ♠D9432♥kn9753♦-♣983 | ♠EKkn10♥E642♦E732♣7 | 443 | 61,53 | 443 |
Rond 5, som N-S, mot Timo Tero - Martti Meronen | Rond 5, som N-S, mot Timo Tero - Martti Meronen |
11 | 2NT | N | = | ♦2 | 120 | 61 | 85 | 85 | ♠D72♥ED♦K108♣Dkn1093 | ♠E84♥kn643♦743♣E42 | ♠D72♥ED♦K108♣Dkn1093 | 504 | 63,64 | 504 |
12 | 1NT | N | +1 | ♠4 | 120 | 66 | 92 | 92 | ♠ED95♥754♦K7♣EDkn7 | ♠3♥Dkn62♦D10642♣852 | ♠ED95♥754♦K7♣EDkn7 | 570 | 65,97 | 570 |
Rond 8, som N-S, mot Sofia Sundström - Hannu Oikarainen | Rond 8, som N-S, mot Sofia Sundström - Hannu Oikarainen |
13 | 4♠ | S | +1 | ♠8 | 650 | 48 | 67 | 67 | ♠K432♥85♦D82♣ED96 | ♠ED765♥E104♦K3♣kn85 | ♠K432♥85♦D82♣ED96 | 618 | 66,03 | 618 |
14 | 3♠ | Ö | –2 | ♠9 | 100 | 26 | 36 | 36 | ♠K108654♥865♦K5♣D4 | ♠9♥Ekn10♦ED9632♣kn97 | ♠K108654♥865♦K5♣D4 | 644 | 63,89 | 644 |
Rond 7, som N-S, mot Lars Marcusson - Kerstin Marcusson | Rond 7, som N-S, mot Lars Marcusson - Kerstin Marcusson |
15 | 2♥ | S | +1 | ♦7 | 140 | 51 | 71 | 71 | ♠10952♥9532♦kn6♣Dkn10 | ♠E3♥EKD74♦10853♣K2 | ♠10952♥9532♦kn6♣Dkn10 | 695 | 64,35 | 695 |
16 | 6♥ | V | +1 | ♠2 | -1460 | 29 | 40 | 40 | ♠D7652♥D5♦kn964♣kn9 | ♠kn1098♥42♦K82♣8654 | ♠D7652♥D5♦kn964♣kn9 | 724 | 62,85 | 724 |
Rond 10, som N-S, mot Leif Axelsson - Fredrik Axelsson | Rond 10, som N-S, mot Leif Axelsson - Fredrik Axelsson |
17 | 3NT | Ö | +2 | ♣8 | -460 | 11 | 15 | 15 | ♠kn82♥kn654♦Kkn73♣73 | ♠D1093♥KD3♦2♣kn9854 | ♠kn82♥kn654♦Kkn73♣73 | 735 | 60,05 | 735 |
18 | 2♦ | N | +2 | ♦E | 130 | 60 | 83 | 83 | ♠D1065♥kn102♦9753♣94 | ♠E8♥ED3♦D1062♣EK32 | ♠D1065♥kn102♦9753♣94 | 795 | 61,34 | 795 |
Rond 9, som N-S, mot Mikael Rimstedt - Yvonne Wiseman | Rond 9, som N-S, mot Mikael Rimstedt - Yvonne Wiseman |
19 | 3NT | V | = | ♦D | -600 | 42 | 58 | 58 | ♠E42♥kn106♦Dkn9♣kn642 | ♠kn983♥KD53♦7642♣10 | ♠E42♥kn106♦Dkn9♣kn642 | 837 | 61,18 | 837 |
20 | 4♠ | S | = | ♦D | 620 | 11 | 15 | 15 | ♠EK64♥Ekn87♦D10♣E102 | ♠D109532♥K3♦K7♣kn76 | ♠EK64♥Ekn87♦D10♣E102 | 848 | 58,89 | 848 |
Rond 12, som N-S, mot Patrik Elofsson - Bonnie Clementsson | Rond 12, som N-S, mot Patrik Elofsson - Bonnie Clementsson |
21 | 3♦ | N | –1 | ♦7 | -100 | 12 | 17 | 17 | ♠E953♥EK973♦D96♣7 | ♠K7♥kn2♦10532♣Kkn863 | ♠E953♥EK973♦D96♣7 | 860 | 56,88 | 860 |
22 | 4♣ | S | –2 | ♠6 | -100 | 44 | 61 | 61 | ♠2♥E762♦10742♣KDkn6 | ♠D9♥kn83♦E86♣E9542 | ♠2♥E762♦10742♣KDkn6 | 904 | 57,07 | 904 |
Rond 11, som N-S, mot Kenneth Österberg - Fredrik Wickström | Rond 11, som N-S, mot Kenneth Österberg - Fredrik Wickström |
23 | 2♠ | N | +2 | ♣D | 170 | 49 | 68 | 68 | ♠KD10753♥D4♦4♣E853 | ♠864♥K8762♦Ekn75♣7 | ♠KD10753♥D4♦4♣E853 | 953 | 57,55 | 953 |
24 | 2♠ | Ö | –1 | ♦6 | 50 | 43 | 60 | 60 | ♠Dkn♥1072♦D854♣EKkn10 | ♠K985♥K963♦63♣872 | ♠Dkn♥1072♦D854♣EKkn10 | 996 | 57,64 | 996 |
Rond 14, som N-S, mot Isis Lundqvist - Kathrine Bertheau | Rond 14, som N-S, mot Isis Lundqvist - Kathrine Bertheau |
25 | 2♥ | N | –1 | ♠10 | -50 | 4 | 6 | 6 | ♠K9♥kn10752♦Ekn84♣83 | ♠Ekn765♥E3♦D107♣kn109 | ♠K9♥kn10752♦Ekn84♣83 | 1000 | 55,56 | 1000 |
26 | 4♠ | Ö | +1 | ♥E | -650 | 27 | 38 | 38 | ♠75♥kn8742♦8542♣D3 | ♠D8♥EKD9♦D1076♣1054 | ♠75♥kn8742♦8542♣D3 | 1027 | 54,86 | 1027 |
Rond 13, som N-S, mot Kjell Evensen - Anders Ihalainen | Rond 13, som N-S, mot Kjell Evensen - Anders Ihalainen |
27 | 6NT | S | = | ♣8 | 990 | 48 | 67 | 67 | ♠EKD10♥EK10♦E2♣K753 | ♠kn2♥9742♦Kkn96♣Ekn2 | ♠EKD10♥EK10♦E2♣K753 | 1075 | 55,30 | 1075 |
28 | 3♠ | V | –2 | ♥E | 100 | 37 | 51 | 51 | ♠4♥EK653♦ED632♣74 | ♠kn76♥kn74♦108♣ED532 | ♠4♥EK653♦ED632♣74 | 1112 | 55,16 | 1112 |
Rond 16, som N-S, mot Johan Säfsten - Tuva Nilsmark | Rond 16, som N-S, mot Johan Säfsten - Tuva Nilsmark |
29 | 3♦ | V | –1 | ♠kn | 100 | 37 | 51 | 51 | ♠kn10♥1083♦E72♣Kkn1093 | ♠EKD87♥764♦D10♣652 | ♠kn10♥1083♦E72♣Kkn1093 | 1149 | 55,03 | 1149 |
30 | 1♠ | N | –1 | ♥D | -50 | 62 | 86 | 86 | ♠KDkn75♥E9♦107♣E952 | ♠2♥10832♦D8642♣D76 | ♠KDkn75♥E9♦107♣E952 | 1211 | 56,06 | 1211 |
Rond 15, som N-S, mot Håkan Florestedt - Martin Florestedt | Rond 15, som N-S, mot Håkan Florestedt - Martin Florestedt |
31 | 4♥ | N | –1 | ♥8 | -100 | 29 | 40 | 40 | ♠EK6♥ED102♦E876♣K8 | ♠93♥Kkn6♦kn9542♣963 | ♠EK6♥ED102♦E876♣K8 | 1240 | 55,56 | 1240 |
32 | 5♦ | N | –1 | ♦6 | -50 | 4 | 6 | 6 | ♠865♥Ekn62♦EKkn93♣2 | ♠ED72♥98♦D108♣E543 | ♠865♥Ekn62♦EKkn93♣2 | 1244 | 53,99 | 1244 |
Rond 18, som N-S, mot Gunnar Göthberg - Marie Göthberg | Rond 18, som N-S, mot Gunnar Göthberg - Marie Göthberg |
33 | 6♥ | N | = | ♠E | 980 | 32 | 44 | 44 | ♠K♥ED976♦KDkn3♣ED10 | ♠4♥Kkn104♦E92♣Kkn983 | ♠K♥ED976♦KDkn3♣ED10 | 1276 | 53,70 | 1276 |
34 | 3♠ | N | –1 | ♣K | -100 | 47 | 65 | 65 | ♠kn10972♥2♦D942♣865 | ♠E86♥D854♦Ekn108♣E2 | ♠kn10972♥2♦D942♣865 | 1323 | 54,04 | 1323 |
Rond 17, som N-S, mot Olga Frampol - Larisa Feldman | Rond 17, som N-S, mot Olga Frampol - Larisa Feldman |
35 | 3NT | N | = | ♣6 | 400 | 46 | 64 | 64 | ♠ED8♥Dkn8♦kn96♣Dkn72 | ♠K964♥K932♦D102♣E4 | ♠ED8♥Dkn8♦kn96♣Dkn72 | 1369 | 54,33 | 1369 |
36 | 6NT | S | –1 | ♥2 | -100 | 14 | 19 | 19 | ♠D♥EK3♦EKD76♣E632 | ♠Kkn82♥D1075♦109♣K87 | ♠D♥EK3♦EKD76♣E632 | 1383 | 53,36 | 1383 |
Rond 20 | Rond 20 |
37 | Frirond | 37,6 | 52 | 52 | ♠873♥Kkn83♦K8♣D864 | ♠ED94♥92♦Ekn952♣72 | ♠873♥Kkn83♦K8♣D864 | 1420,6 | 53,33 | 1420,6 |
Rond 20 | Rond 20 |
38 | Frirond | 37,6 | 52 | 52 | ♠KD63♥Ekn9♦kn8♣8632 | ♠4♥432♦EKD1054♣kn75 | ♠KD63♥Ekn9♦kn8♣8632 | 1458,2 | 53,30 | 1458,2 |
Rond 19, som N-S, mot David Wrang - Erik Fryklund | Rond 19, som N-S, mot David Wrang - Erik Fryklund |
39 | 3♣ | N | = | ♦4 | 110 | 27 | 38 | 38 | ♠64♥EKD5♦K8♣KDkn62 | ♠K98♥963♦kn32♣10843 | ♠64♥EKD5♦K8♣KDkn62 | 1485,2 | 52,89 | 1485,2 |
40 | 3NT | V | +1 | ♦4 | -430 | 17 | 24 | 24 | ♠106♥1075♦8742♣D1063 | ♠Dkn94♥E93♦Ekn♣kn754 | ♠106♥1075♦8742♣D1063 | 1502,2 | 52,16 | 1502,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior