MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
03/05 GuldMixed Lag
Rapporterade tävlingar
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING
05/04 Laholmsguldet
22/02 Plattliret
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 8 bord, 32 spelare. Antal brickor: 44. Medel: 308.0.

Privatprotokoll för Joyce Fahlstad

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Öst med Mats Häll mot Sven-Erik Emanuelsson och Per Norman
14 S-1 50 12 86% 12 86.0%864Kn10943K52Kn3 D92KD851074E64
24 Ö+1 450 6 43% 18 64.5%10K10853EKDKKn84 KKn832DKn92ED106
Rond 2, som Nord med Frank Lundh mot Gudrun Samuelsson och Håkan Jonasson
33NT V+1 -630 7 50% 25 59.7%98369861087654 KD42KDKn5310743
43 V+1 -170 8 57% 33 59.0%54D869632EKn83 EK3932D54D1075
Rond 3, som Öst med Mats Hamp mot Lambert Johannesson och Andreas Jansson
51NT V+1 120 10 71% 43 61.4%K1075106543E943 EDKn82KD86K1076
62 N+2 -170 7 50% 50 59.5%KKn95E64K10Kn984 ED6385742D765
Rond 4, som Nord med Pär Unander mot Jonas Engström och Mats Unander
73NT V+2 -660 2 14% 52 53.0%E8K107643EKn863 7543Kn982K10757
84 V= -420 1 7% 53 47.2%E92102K3ED10986 Kn769D10982Kn753
Rond 5, som Öst med Sven-Erik Emanuelsson mot Håkan Gabrielsen och Peter Nohrén
91NT N-1 50 14 100% 67 53.1%864KKn98434D102 K73210EKKn79765
103 N-1 100 2 14% 69 49.2%Kn87642E10641043 EK7543KD3KDKn9
Rond 6, som Väst med Gudrun Samuelsson mot Lambert Johannesson och Erik Franzén
114 N= -420 1 7% 70 45.4%1087262Kn54Kn1093 EK63K1085K8287
123 Ö+3 170 3 21% 73 43.3%D10985295EK1093 EEDKn6E32Kn8654
Rond 7, som Väst med Ingela Nelander Häll mot Dan Nordberg och Frank Lundh
134 N= -620 2 14% 75 41.1%E9764973D7532 D63KKn853EKn1086
143 V-2 -100 2 14% 77 39.1%K107532ED22EK7 K10864E63109532
Rond 8, som Syd med Elisabeth Helsing mot Jesper Rundin och Mats Wilkenson
153NT N+1 630 7 50% 84 39.9%D9K102EK10532105 K752EKn5D7K874
164 Ö-2 200 12 86% 96 42.8%D82KKn65487E73 Kn1043EKn10628642
Rond 9, som Nord med Sören Vintheimer mot Dan Nordberg och Dorothy Tägt
172 V= -110 3 21% 99 41.5%Kn865462Kn10Kn1093 D93273EK9EK84
183 N= 140 13 93% 112 44.3%D63K1075472743 KKn1072Kn9E83E86
Rond 10, som Nord med Inga-Lis Larsson mot Mats Häll och Hans-Erik Hedström
193NT Ö+1 -630 5 36% 117 43.9%854EK2D82K652 Kn7631098776533
203NT S= 600 4 29% 121 43.1%Kn2D85KD865K105 EK93EK7243D73
Rond 11, som Syd med Britt-Marie Gallon mot Elisabeth Helsing och Gösta Edström
215 Ö-1 50 12 86% 133 45.2%D959752DD9742 K63Kn843KKn10Kn106
223NT V-1 100 11 79% 144 46.7%KD62865D851082 8E9732K1076497
Rond 12, som Öst med Gösta Edström mot Hans-Erik Hedström och Frank Lundh
232 S-1 100 6 43% 150 46.6%D943KD86538E3 E5102E109D107642
244 Ö+1 450 11 79% 161 47.9%EK10872E1083EKn10 Kn652D103DKn942K
Rond 13, som Nord med Jonas Engström mot Håkan Jonasson och Mats Häll
252D V-1 200 0 0% 161 46.0%EKKn93ED1086K65 D64E3Kn952EKn73
262NT S= 120 10 71% 171 47.0%E7K843873KKn65 DKn2DKnK642E1084
Rond 14, som Nord med Mats Unander mot Sven-Erik Emanuelsson och Mats Hamp
273NT S= 400 8 57% 179 47.3%Kn973286Kn5DKn82 EKKD104E764EK5
281NT V-1 50 11 79% 190 48.5%EKn95974KD84Kn10 1032K3Kn1095ED43
Rond 15, som Öst med Dan Nordberg mot Gudrun Samuelsson och Håkan Nordström
294 V+3 710 10 71% 200 49.2%EKDEK979K10975 6Kn108654DKn6E64
303 N+1 -170 9 64% 209 49.7%ED954K310432D10 Kn82DKnK8769643
Rond 16, som Syd med Erik Franzén mot Jonas Engström och Britt-Marie Gallon
312 S= 110 9 64% 218 50.2%87542EK43102E5 ED985K9763D97
322 Ö= -110 8 57% 226 50.4%ED9Kn54Kn10810653 1076D96EK6DKn98
Rond 17, som Syd med Eric Arvidsson mot Jesper Rundin och Inga-Lis Larsson
333NT N-1 -50 2 14% 228 49.3%EE7KKn974KD1085 KKn975D8363Kn32
342NT N-2 -200 0 0% 228 47.9%93EKn753D76875 Kn104D106K109EKD4
Rond 18, som Väst med Hans-Erik Hedström mot Ingela Nelander Häll och Sören Vintheimer
354 S= -420 2 14% 230 46.9%105K102KD9865Kn7 Kn976429873ED3
362NT N+1 -150 6 43% 236 46.8%Kn985DKn86108662 K631043EKD7875
Rond 19, som Öst med Håkan Gabrielsen mot Per Norman och Pär Unander
372 S= -110 9 64% 245 47.2%E6105Kn873Kn9732 DKn43E9632E10104
384D S-4 800 14 100% 259 48.6%D953E9865108K3 E6K107KKn2E8742
Rond 20, som Väst med Rogert Deiwall mot Håkan Nordström och Mats Hamp
393 N= -140 14 100% 273 49.9%963Kn109872Kn1062 DKn5K65D43EKD8
404 Ö-2 -100 2 14% 275 49.0%ED102Kn62E96964 K953KD1053Kn5103
Rond 21, som Syd med Mats Wilkenson mot Britt-Marie Gallon och Nils Eliasson
414 Ö= -620 1 7% 276 48.0%7498DKn104ED962 10962K65492K103
425 S= 650 9 64% 285 48.4%DKn7KDKn943D864 E10848652EK852
Rond 22, som Öst med Roger Alfredsson mot Andreas Jansson och Rogert Deiwall
433NT Ö+3 490 4 29% 289 48.0%K8KKn5D107EKn532 D5EEKKn854K1076
443NT N+2 -660 9 64% 298 48.3%753K5K872K1098 108D1097643D436



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org