MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
03/05 GuldMixed Lag
Rapporterade tävlingar
19/04 JNM Par
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING
05/04 Laholmsguldet
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 9 bord, 24 spelare. Antal brickor: 46. Medel: 230.0.

Privatprotokoll för Mikael Rydstedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Nord med Hans Thorgren mot Lars Lundgren och Lennart Jonasson
12 V-1 50 2 20% 2 20.0%E109810EKn53E942 K6Kn97610864KD10
25D N-5 -1400 0 0% 2 10.0%510654EKD98753 Kn10EK3104EKD1074
Rond 2, som Syd med Peter Ekendahl mot Bengt Andersson och Jan Fredell
34 N-1 -50 4 40% 6 20.0%K10646Kn52EDKn72 DKnE1098732K883
43NT S+1 630 3 30% 9 22.5%ED10E865KD10762 985EK105D10E983
Rond 3, som Väst med Per-Åke Jansson mot Gert Wahlqvist och Tomas Victorin
54D V= 590 10 100% 19 38.0%ED1096D10424K53 K4Kn975ED10976E
64 V+1 650 6 60% 25 41.7%E10986ED64ED78 4210732K8EK742
Rond 4, som Väst med Rigmor Öhlander mot Tommy Petersson och Anders Johansen
72 N+1 -140 1 10% 26 37.1%Kn962EE643DKn97 543862KKn7E642
82NT Ö= 120 5 50% 31 38.8%D1097375EDKn9106 Kn4EK842K104K54
Rond 5, som Öst med Fredrik Mirhag mot Paul Forselius och Catarina Skau
94 Ö+1 650 4 40% 35 38.9%K1096434K53EKn3 ED2K8752EKn695
104 S+1 -650 5 50% 40 40.0%D943Kn8E653742 7D1076K109872D6
Rond 6, som Väst med Björn Sjöberg mot Sten Larsson och Anders Johansen
111NT N-3 150 8 80% 48 43.6%E65310743Kn8432 D2KDEK10987476
123 V+1 170 10 100% 58 48.3%KKn9K987636532 E10E52KKn1098Kn97
Rond 7, som Öst med Lars Lundgren mot Fredrik Mirhag och Kent Roxberg
136 Ö-1 -100 0 0% 58 44.6%K10743EK732E102 ED9810965K6K53
144 S= -420 2 20% 60 42.9%4K8107321097643 6EKn732ED9DKn85
Rond 8, som Nord med Tomas Victorin mot Björn Sjöberg och Barbara Ekendahl
154 V-3 150 8 80% 68 45.3%6D943EKn1042E105 K9872KnK8753K3
163NT N= 400 4 40% 72 45.0%D65DKn6Kn86EK92 1082E104EKD51087
Rond 9, som Väst med Rolf Blomquist mot Peter Ekendahl och Sten Larsson
174 N+2 -480 6 60% 78 45.9%51072K983D9753 Kn96853D10752E8
181 Ö+1 110 4 40% 82 45.6%D9410387D107643 K5E8542K4EKKn5
Rond 10, som Nord med Jan Fredell mot Rolf Blomquist och Lennart Jonasson
194 S+2 480 4 40% 86 45.3%KD3D1098748626 EKn7542KKn6EKKn5
202 N+1 140 9 90% 95 47.5%ED2D985423KD9 KKn743Kn6Kn642Kn8
Rond 11, som Öst med Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist mot Hans Thorgren och Rigmor Öhlander
213 Ö= 110 10 100% 105 50.0%D10749EDED10873 Kn65E875Kn75396
221 Ö= 80 8 80% 113 51.4%DKn6KD65D107EKD 981042KKn6Kn10643
Rond 12, som Väst med Tommy Petersson mot Gert Wahlqvist och Gudrun Bergström
232 V-1 -100 6 60% 119 51.7%K103Kn765DKn104ED 9E84E752Kn9752
243 Ö+2 150 7 70% 126 52.5%EK951087E931084 DEKKn2DKn1076427
Rond 13, som Syd med Kent Roxberg mot Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist och Bengt Andersson
252 V+3 -150 6 60% 132 52.8%D875D4E7532D7 Kn102Kn8632KD9Kn8
262 Ö= -110 0 0% 132 50.8%DKn10D1042KD65103 E875K8E84Kn652
Rond 14, som Syd med Ann-Marie Larsson mot Lars Lundgren och Gudrun Bergström
272 S+1 140 6 60% 138 51.1%E3DKn107423Kn653 K10866EKKn862D4
284 V= -420 4 40% 142 50.7%E74E4Kn862K742 86Kn9875KD75105
Rond 15, som Öst med Paul Forselius mot Peter Ekendahl och Tomas Victorin
293NT N+1 -630 0 0% 142 49.0%D971084EK765D6 E52D932Kn1083107
303 S= -140 2 20% 144 48.0%E10955KKn1096Kn52 Kn43D986385ED4
Rond 16, som Öst med Barbara Ekendahl mot Paul Forselius och Fredrik Mirhag
313 S= -140 6 60% 150 48.4%D9EKn1054E3Kn1042 K879632Kn96976
326 V= 1370 10 100% 160 50.0%E94Kn86EKn964D10 D53K1075EK9832
Rond 17, som Syd med Sten Larsson mot Björn Sjöberg och Per-Åke Jansson
334 N= 420 8 80% 168 50.9%K954K108ED96K4 3DKn97428DKn1065
344 Ö+1 -450 1 10% 169 49.7%KKn962975D63D6 1054KDKnK985254
Rond 18, som Syd med Bengt Andersson mot Hans Thorgren och Ann-Marie Larsson
354 V+1 -650 3 30% 172 49.1%983K2D875D976 EKn10610EKn6432Kn4
362 Ö= -110 7 70% 179 49.7%D94E943EDKnKn92 Kn87D75298D853
Rond 19, som Väst med Catarina Skau mot Tommy Petersson och Per-Åke Jansson
371NTD Ö-4 -800 0 0% 179 48.4%87654DKn9741085 D103E109763ED63
385D S= -650 0 0% 179 47.1%KnEKn982E876332 86KD10754K9K95
Rond 20, som Syd med Lennart Jonasson mot Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist och Ann-Marie Larsson
393D Ö-2 500 7 70% 186 47.7%42E8538754KKn8 KDKn107KD632E97
403 S-2 -100 7 70% 193 48.2%87532DKnD752K8 Kn1076532EK6E76
Rond 21, som Öst med Gudrun Bergström mot Rigmor Öhlander och Catarina Skau
412 V+1 140 10 100% 203 49.5%843K10941087686 EKn96E8652DKD10
424 Ö+2 680 5 50% 208 49.5%KDKn1098EKn109765 E432EK95285107
Rond 22, som Nord med Gert Wahlqvist mot Rolf Blomquist och Jan Fredell
432 S= 110 7 70% 215 50.0%D6D43Kn982E954 KKn932E72E43103
446 Ö-2 100 10 100% 225 51.1%D749543ED10963 765432K9102872
Rond 23, som Nord med Anders Johansen mot Kent Roxberg och Barbara Ekendahl
453NT N+1 630 6 60% 231 51.3%KD3876KKn10EK63 1085EK4ED410942
465D S-1 -100 3 30% 234 50.9%D94K1086108E972 62EKn542EKn6548



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org