MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
03/05 GuldMixed Lag
Rapporterade tävlingar
19/04 JNM Par
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING
05/04 Laholmsguldet
BK Albrekts » Albrekts Guld 2012-09-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Albrekts Guld 2012-09-08

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 70. Medel: 1190.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Rimstedt - Arne Larsson Harplinge BK - BK Everfresh 1476 62.02
2 Eva Gunnarsson - Peter Modh Veddige BS 1472 61.85
3 Lars Kennethsson - Per Jansson Anderstorps BK - Konga BK 1339 56.26
3 David Probert - Thomas Andersson Malmö BK 1339 56.26
5 Lars-Åke Gustafsson - Thomas Therkelson Mölnlycke BS 1304 54.79
6 Bo Roos - Sören Lennartsson Skara BS - Falköpings BS 1285 53.99
7 Karin Nyberg - Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK 1277 53.66
8 Tom Gärds - Magnus Eriksson BK Björken - Harplinge BK 1276 53.61
9 Björn Ohlsson - Jan Gutenwik Sölvesborgs BK - LUCK 1274 53.53
10 Mikael Westerlund - Peter Fredin BK Lyx - BK Lavec 1263 53.07
11 Jan Enarsson - Torgny Carlsson Veddige BS - BK Lövet 1256 52.77
12 Tommy Gunnarsson - Tommi Ramstedt Salamandern/Wasa - Lindesbergs BS 1252 52.61
13 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus BK Albrekts 1242 52.18
14 Magnus Lundgren - Tony Elmroth BS 53, Göteborg 1240 52.10
15 Lars-Anders Callenberg - Leif Kaspersson BK Albrekts 1221 51.30
16 Dejana Sverker - Thomas Magnusson Örebridgen - Näsby BS 1214 51.01
17 Thomas Samuelsson - Sten Johansson Borås BA 1191 50.04
18 Galina Nilsson - Lars-Erik Moberg Vänersborgs BS 1187 49.87
19 Marie Ynner - Jan Wiström BK Allians, Halmstad 1184 49.75
20 Hans Brolin - Björn Westling Borås BA 1155 48.53
21 Per Andersson - Jan Malmström BK Albrekts 1129 47.44
22 Ola Rimstedt - Henrik Noberius Harplinge BK - Skara BS 1128 47.39
23 Jan-Erik Helmersson - Jörgen Neldemo Veddige BS 1122 47.14
24 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK 1120 47.06
25 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1115 46.85
26 Otto Berntsson - Lennart Lundqvist Orust BK - Uddevalla BF 1108 46.55
27 Jan Johansson - Bo Gisslander Anderstorps BK - Bredaryds BK 1105 46.43
28 Nils Åhlén - Gerhard Jörgensen BK Everfresh 1102 46.30
29 Villy Havasi - Torleif Hägg BK Albrekts 1100 46.22
30 Björn Andersson - Bob Prickaertz Salamandern/Wasa - BK Everfresh 1086 45.63
31 Lars Hed - Ulla Davidsson BK Allians, Halmstad 1080 45.38
32 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 1074 45.13
33 Birgitta Lénberg - Gunnel Svensson Borås BA 1066 44.79
34 Jan Ahlqvist - Berit Fors BK Lyx 1058 44.45
35 Anders Norin - Sabine Dellien BK Allians, Halmstad 1012 42.52
36 Kjell Glans - Eva Glans Orust BK 988 41.51



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
http://www.norrsken.se/
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv