MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
03/05 GuldMixed Lag
Rapporterade tävlingar
19/04 JNM Par
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING
05/04 Laholmsguldet
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan - Mixedtävling 2012-06-27 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan - Mixedtävling 2012-06-27

Partävling, 45 bord, 90 par. Antal brickor: 30. Medel: 1320.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Pia Olofsson - Peter Rundquist Ryds BK 1806 68.41
2 Michael Claesson - Annette Hansson IFK Karlskrona 1762 66.74
3 Lena Kärrstrand Nilsland - Mats Nilsland Karlstads BK - Malmö BK 1717 65.04
4 Catrin Wahlestedt - Tomas Winqvist IFK Karlskrona - Harplinge BK 1692 64.09
5 Maria Grönkvist - Börje Rudenstål Örebridgen - BK S:t Erik 1648 62.42
6 Lotta Lundberg - Peter Moricz Malmö BK - Pri-Bri 1936 1630 61.74
7 Catharina Forsberg - Krister Ahlesved Örebridgen - Uppsalabridgen 1599 60.57
8 Björn Forsberg - Annika Andersson Örebridgen 1591 60.27
9 Michael Lemborn - Suzanne Lemborn Karlstads BK 1580 59.85
10 Ann-Charlotte Tranvik - Bertil Strand Växjöbridgen - BK Ruter 1572 59.55
11 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 1570 59.47
12 Sven Åke Bjerregård - Gunilla Bjerregård BK S:t Erik - ABB BK 1569 59.43
13 Tommy Eneqvist - Yvonne Flodqvist Tyresö BK - BK S:t Erik 1563 59.20
14 Jan-Erik Enberg - Monica Enberg Värnamo BK 1558 59.02
15 Peter Håkansson - Agneta Svahn Grimslövs BK 1543 58.45
16 Anette Ekman - Kenneth Bäckström BK S:t Erik 1509 57.16
17 Rosemarie Fried - Berndt Lundgren Bridgekamraterna Nybro 1497 56.70
18 Per-Inge Helmertz - Christina Aalvik Kullabygdens BK - Danmark 1477 55.95
19 Lars Manneteg - Carmen Tuason Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1470 55.68
20 Eva Andersson - Tommy Andersson Tjörns BK - Filbyter Bridge 1464 55.45
21 John-Erik Hörnfeldt - Berith Abrahamsson Karlstads BK 1461 55.34
22 Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK 1452 55.00
23 Pierre Carbonnier - Ulla von Schlanbusch LUCK - IFK Karlskrona 1443 54.66
24 Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson BK Opalen 1432 54.24
25 Bernt Sigvardsson - Gunila Langius IFK Karlskrona - BK S:t Erik 1413 53.52
26 Berit Samuelsson - Oscar Hult IFK Karlskrona - Frölunda BS 1411 53.45
27 Alf Grünhut - Inga-Lill Fransson Sävsjö BK 1409 53.37
28 Roy Carlsson - Kerstin Carlsson Ulricehamns BS 1399 52.99
29 Mari-Ann Stenberg - Jan Fondelius BK Opalen 1395 52.84
30 Ronny Lindskär - Lena Schalin ÖBBA, Karlskrona 1391 52.69
31 Lars-Åke Svensson - Ingegärd Nilsson Överums BK - Sällskapet, Ronneby 1390 52.65
32 Matts Jönsson - Maud Sätherström BS 53, Göteborg - BK Lyx 1376 52.12
33 Elisabeth Eriksson - Rolf Ahlfeldt Västerviks BK 1375 52.08
34 Per-Arne Karlsson - Anna Roos BK S:t Erik 1355 51.33
35 Jan-Olof Hegethorn - Ami Emilsson BK S:t Erik - Mälarö BS 1354 51.29
36 Ric Sällsten - Inger Sällsten BK S:t Erik 1350 51.14
37 Bo Falk - Gun-Britt Rindstål Oskarshamns BK - Överums BK 1346 50.98
38 Monica Karlsson - Lennart Öhberg FCTF:s BK Karlskrona - ÖBBA, Karlskrona 1345 50.95
39 Lars Hamberg - Ulla Ridderstad BK Opalen 1343 50.87
40 Klaus Wilde - Karin Wilde Oskarshamns BK 1337 50.64
41 Anette Svenningsson - Claes Melin Vaggeryds BK - BK S:t Erik 1336 50.61
42 Tomas Ekholm - Berit Peterson BK S:t Erik - Vadstena Bridgeklubb 1334 50.53
43 Lennart Karlberg - Marianne Silwer BK S:t Erik - Skurups BS 1331 50.42
43 Eva Wetterhall - Karl Persson BK S:t Erik 1331 50.42
45 Olle Nordström - Christina Blomberg Växjöbridgen - BK S:t Erik 1328 50.30
46 Ebbe Warme - Anna-Lisa Arvin Bridgekamraterna Nybro 1322 50.08
47 Ingemar Ågren - Sarah Nyman ÖBBA, Karlskrona 1316 49.85
48 Charlotte Rudbäck - Nicolae Östner Lunds BK - Malmö BK 1314 49.77
49 Jan Ekroth - Gunnel Ekroth Valdemarsviks BK 1304 49.39
50 Micael Svensson - Therése Andersson Nora BK - Örebridgen 1302 49.32
51 Ingegerd Lundgren - Arne Karlsson Sävsjö BK 1292 48.94
52 Åke Falkunge - Eva Blomberg BK S:t Erik 1288 48.79
53 Ellert Nord - Ingrid Nord Flens BS 1270 48.11
54 Björn Ohlsson - Ylva Johansson Sölvesborgs BK - Enköpings BS 1269 48.07
54 Tony Lindblom - Else-Britt Lindblom Kisa BS 1269 48.07
56 Göran Svensson - Gerd Svensson BK S:t Erik 1267 47.99
57 Jan-Olof Eriksson - Annette Antonsson Veddige BS 1246 47.20
58 Bertil Arvidsson - Lilian Arvidsson Växjöbridgen 1243 47.08
59 Göran Rönnerholm - Laila Jansson Oskarshamns BK 1239 46.93
60 Thomas Westergren - Elisabeth Stanley Växjöbridgen - ABB BK 1238 46.89
61 Eberhard Growitz - Ulrika Growitz Emmaboda BK 1224 46.36
62 Peter Flodqvist - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 1209 45.80
63 Katarina Svensson - Göran Johansson Kalmarsunds BK 1203 45.57
64 Lars-Erik Josefsson - Linnéa Pehrson Ulricehamns BS 1191 45.11
65 Lars Eriksson - Britt-Marie Djurfeldt Katrineholms BA - Örebridgen 1190 45.08
66 Eva Wiklander - Hannu Oikarainen BK S:t Erik 1188 45.00
67 Bert Dahl - Monica Persson Blomstermåla BK 1187 44.96
68 Renée Sundström - Dan Sundström Stigtomta BK 1178 44.62
69 Wiveca Jongeenel - Jos Winkelman Holland 1175 44.51
70 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 1171 44.36
71 Sven Lindholm - Eva-Lena Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb - Västerviks BK 1168 44.24
71 Curt von Schlanbusch - Marianne Wadaszi ÖBBA, Karlskrona 1168 44.24
73 Monica Johanson - Stefan Lilja BK Opalen 1166 44.17
74 Hans Widlund - Mona Lund Mälarö BS 1165 44.13
75 Sture Rundgren - Gunnel Rundgren Växjöbridgen 1161 43.98
76 Ewa Ryman - Göran Ryman BK S:t Erik 1133 42.92
77 Hans Hultqvist - Maud Wedin BK S:t Erik 1132 42.88
78 Åke Karlman - Anita Lilja Kalmarsunds BK 1127 42.69
79 Svante Östergren - Ulla Karlsson Bridgekamraterna Nybro - BK Fyra Klöver Borgholm 1121 42.46
80 Sissi Kristoffersson - Dag Johansson ÖBBA, Karlskrona - Kisa BS 1105 41.86
81 Mats Larsson - Birgita Adielson Oskarshamns BK 1102 41.74
82 Lennart Hallberg - Birgitta Nilsson Lilla Sällskapet, Kalmar 1096 41.52
83 Rolf Andersson - Margita Andersson Stureby BK - Sthlms-Polisens BS 1087 41.17
84 Margret Vidarsdottir - Valdimar Gudmundsson BK Opalen 1062 40.23
85 Katarina Dufva - Björn Ekholm Mälarö BS - BK Fyra Klöver Borgholm 1041 39.43
86 Helena Ervenius - Jan Eriksson Kalmarsunds BK 1022 38.71
87 Stefan Budin - Tin Budin Stånga BK - Visby BS 989 37.46
88 Lilian Byström - Hans Byström Ulricehamns BS 955 36.17
89 Magnus Ståhl - Viola Djerf BK Fyra Klöver Borgholm 882 33.41
90 Marie-Helen Ståhl - Hans-Åke Olsson Kalmarsunds BK - BK Fyra Klöver Borgholm 769 29.13



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
http://www.norrsken.se/
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv