MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
03/05 GuldMixed Lag
Rapporterade tävlingar
19/04 JNM Par
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING
05/04 Laholmsguldet
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan - Kval efter dag 2 - Slutresultat 2012-06-25 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan - Kval efter dag 2 - Slutresultat 2012-06-25

Partävling, 51 bord, 102 par. Antal brickor: 60. Medel: 3000.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Sven-Olov Flodqvist - Sven Åke Bjerregård BK Bridgehuset - BK S:t Erik 3868 64.47
2 Hilding Rune - Jan Molin BK Stjärnskotten 3620 60.33
3 Johan Karlsson - Simon Hult Lindesbergs BS - Lilla Sällskapet, Kalmar 3606 60.10
4 Pierre Carbonnier - Thomas Winther LUCK - Sölvesborgs BK 3585 59.75
5 Ola Stavås - Börje Rudenstål BK S:t Erik 3551 59.18
6 Per-Arne Karlsson - Krister Ahlesved BK S:t Erik - Uppsalabridgen 3549 59.15
7 Lennart Karlberg - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik 3509 58.48
8 Morgan Svensson - Johan Arvidsson Hovmantorps BK 3495 58.25
9 David Probert - Sjoend Andvoort Malmö BK - Holland 3492 58.20
10 Johan Wahlberg - David Bryder BK S:t Erik - LUCK 3480 58.00
11 Greger Alfonsson - Christer Johansson Emmaboda BK - Karlshamns BK 3454 57.57
12 Daniel Gullberg - Markus Hedström BK S:t Erik - Skövde BA 3443 57.38
13 Peter Håkansson - Anders Arnesson Grimslövs BK 3407 56.78
14 Peter Svensson - Agneta Svahn Ryds BK - Grimslövs BK 3400 56.67
15 Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo LUCK 3380 56.33
16 Michael Lemborn - Mats Nilsland Karlstads BK - Malmö BK 3379 56.32
17 Kent Fritsson - Jonas Hägg Emmaboda BK - BK S:t Erik 3376 56.27
18 Gunila Langius - Bernt Sigvardsson BK S:t Erik - IFK Karlskrona 3374 56.23
19 Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 3372 56.20
20 Monica Berg - Eva Blomberg Ulricehamns BS - BK S:t Erik 3370 56.17
21 Tomas Ekholm - Andreas Enblom BK S:t Erik 3369 56.15
22 Karl Persson - Eva Wetterhall BK S:t Erik 3324 55.40
23 Hans Pettersson - Ulf Rosén Kalmarsunds BK 3317 55.28
24 Stefan Budin - Tin Budin Stånga BK - Visby BS 3312 55.20
24 Ric Sällsten - Bengt Pettersson BK S:t Erik 3312 55.20
26 Suzanne Lemborn - Tomas Winqvist Karlstads BK - Harplinge BK 3289 54.82
27 Göran Svensson - Gerd Svensson BK S:t Erik 3280 54.67
28 Peter Olofsson - Hauke De Vries Sölvesborgs BK - Holland 3270 54.50
29 Per-Inge Helmertz - Mats Pettersson Kullabygdens BK - BK Lavec 3265 54.42
30 Göran Svensson - Wåge Nilsson Lilla Sällskapet, Kalmar - Oskarshamns BK 3258 54.30
31 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 3254 54.23
32 Catharina Forsberg - Anna Roos Örebridgen - BK S:t Erik 3246 54.10
33 Björn Ohlsson - Ingemar Andersson Sölvesborgs BK 3245 54.08
34 Andreas Könyves - Göran Lindberg LUCK - BK Bridgehuset 3242 54.03
35 Tomas Karlsson - Roger Elf Alvesta BK 3231 53.85
36 Lars Manneteg - Carmen Tuason Uppsalabridgen - BK S:t Erik 3210 53.50
37 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 3194 53.23
38 Simon Ekenberg - William Hernebrink Lilla Sällskapet, Kalmar - Filbyter Bridge 3189 53.15
39 Kenneth Raun - Per Hult BK S:t Erik 3167 52.78
40 John-Erik Hörnfeldt - Berith Abrahamsson Karlstads BK 3161 52.68
41 Anette Ekman - Kenneth Bäckström BK S:t Erik 3160 52.67
42 Mile Calic - Ulla Liedholm Partille BK - BK Everfresh 3157 52.62
43 Ellert Nord - Ingrid Nord Flens BS 3141 52.35
44 Lars Moquist - Magnus Bruun Kalmarsunds BK 3139 52.32
45 Olle Måhlgren - Lennart Pettersson Kristianstads BK - BK Axet 3106 51.77
46 Magnus Göransson - Kim Lichtenstein Skara BS - BK S:t Erik 3103 51.72
46 Ylva Johansson - Elisabeth Stanley Enköpings BS - ABB BK 3103 51.72
48 Ola Weinberg - Thomas Magnusson BK S:t Erik - Näsby BS 3099 51.65
49 Anette Svenningsson - Jan Ottosson Vaggeryds BK - BK Opalen 3078 51.30
50 Ann-Charlotte Tranvik - Bertil Strand Växjöbridgen - BK Ruter 3058 50.97
51 Tony Lindblom - Else-Britt Lindblom Kisa BS 3051 50.85
52 Kjell-Åke Nilsson - Jan-Åke Ohlsson Skurups BS - Ystads BS 3041 50.68
53 Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist Tyresö BK - BK S:t Erik 3022 50.37
54 Olle Nordström - Christina Blomberg Växjöbridgen - BK S:t Erik 3010 50.17
55 Johan Claesson - Bo Sunö Lilla Sällskapet, Kalmar 2995 49.92
56 Elisabeth Eriksson - Rolf Ahlfeldt Västerviks BK 2975 49.58
57 Wiveca Jongeenel - Jos Winkelman Holland 2971 49.52
58 Mari-Ann Stenberg - Jan Fondelius BK Opalen 2959 49.32
59 Glenn Nilsson - Göran Emvall Grimslövs BK 2933 48.88
60 Charlotte Rudbäck - Nicolae Östner Lunds BK - Malmö BK 2926 48.77
61 Daisy Hajek - Britt-Marie Lundqvist Ulricehamns BS - Hjo BS 2919 48.65
62 Ami Emilsson - Björn Ekholm Mälarö BS - BK Fyra Klöver Borgholm 2910 48.50
63 Hans Widlund - Mona Lund Mälarö BS 2908 48.47
64 Klaus Wilde - Karin Wilde Oskarshamns BK 2890 48.17
64 Oscar Hult - Lars-Åke Svensson Frölunda BS - Överums BK 2890 48.17
66 Catrin Wahlestedt - Joel Forssell IFK Karlskrona - Motala Bridgeallians 2879 47.98
67 Christer Andersson - Michael Soetmann Genarps BK - Danmark 2874 47.90
68 Lars Stenlund - Erik Schönning BK Lavec - Skurups BS 2873 47.88
69 Pia Olofsson - Peter Rundquist Ryds BK 2850 47.50
70 Michael Jungstedt - Åke Falkunge BK S:t Erik 2838 47.30
71 Lars Hamberg - Ulla Ridderstad BK Opalen 2835 47.25
72 Eva Andersson - Tommy Andersson Tjörns BK - Filbyter Bridge 2829 47.15
73 Margareta Walldin - Ulla Molin BK Stjärnskotten 2828 47.13
74 Matts Jönsson - Maud Sätherström BS 53, Göteborg - BK Lyx 2820 47.00
75 Lars-Erik Josefsson - Linnéa Pehrson Ulricehamns BS 2813 46.88
76 Bengt Nilsson - Benny Karlsson Grimslövs BK - Ryds BK 2794 46.57
77 Louise Öhrwall - Anna-Lisa Åbrink BK Opalen 2754 45.90
78 Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson BK Opalen 2752 45.87
79 Claes Melin - Stefan Lilja BK S:t Erik - BK Opalen 2747 45.78
80 Eva Wiklander - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 2734 45.57
81 Hannu Oikarainen - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 2732 45.53
82 Johan Isaksson - Dan Mikael Näslund Hovmantorps BK 2715 45.25
83 Sigbrit Norenvik - Ingvar Rune BK Två Ess 2697 44.95
84 Roy Carlsson - Kerstin Carlsson Ulricehamns BS 2672 44.53
85 Peter Moricz - Lotta Lundberg Pri-Bri 1936 - Malmö BK 2636 43.93
86 Stig Magnusson - Lars Engebeck Lilla Sällskapet, Kalmar 2582 43.03
86 Margret Vidarsdottir - Valdimar Gudmundsson BK Opalen 2582 43.03
88 Ulla Karlsson - Magnus Ståhl BK Fyra Klöver Borgholm 2551 42.52
89 Kerstin Georgsson - Britt-Marie Ericsson Åsa/Frillesås BK - Kungsbacka BS 2534 42.23
90 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 2446 40.77
91 Monica Johanson - Anders Nero BK Opalen - Vaggeryds BK 2426 40.43
92 Torbjörn Forsén - Dag Johansson Kisa BS 2424 40.40
93 Dan Martinson - Karin Martinson BK S:t Erik 2411 40.18
94 Britt Ottosson - Lilian Andersson Kungsbacka BS 2373 39.55
95 Ann-Catrin Rostén - Synnöve Pussinen Mariehamns BK 2349 39.15
96 Göran Ryman - Ewa Ryman BK S:t Erik 2310 38.50
97 Solveig Åström - Anne Kleredal Väsbybridgen - Sigtuna BS 2264 37.73
98 Maud Wedin - Hans Hultqvist BK S:t Erik 2230 37.17
99 Katarina Dufva - Jan Eriksson Mälarö BS - Kalmarsunds BK 2207 36.78
100 Inger Sällsten - Matti Bryder BK S:t Erik - Lunds BK 2160 36.00
101 Hans Byström - Lilian Byström Ulricehamns BS 2095 34.92
102 Eberhard Growitz - Ulrika Growitz Emmaboda BK 1995 33.25



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org