MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING på Långfr
19/04 JNM Par
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
Rapporterade tävlingar
05/04 Laholmsguldet
22/02 Plattliret
22/02 Jämtrallyt 2013-14 efter DM-pa
Skånes BF » Allemansträffen final 2011 2011-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Skånes BF

Allemansträffen final 2011 2011-03-06

Bricka 45

Skånes BF, Malmö, Skånes BF, Sverige 2011.03.06

Nord giv
alla i zon
D3
ED763
kn106
ED4
K109
kn10
K975
9852
8
K95
E8432
Kkn76
Ekn76542
842
D
103

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N54895
S44885
Ö89546
V89546
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Andersson - Johan Bergström Birgitta Edvardsson - Jan Edvardsson 4 N= E 620 104.0/0.0
Anna-Carin Persson - Christina Sjöberg Catrin Wahlestedt - Simon Ekenberg 3 N+1 8 170 102.0/2.0
Bo Strand - Bengt Rylander Laszlo Szarka - Jan Larsson 3 N= 8 140 93.0/11.0
Christel Eklund - Staffan Lindberg Birgitta Andersson - Benny Svensson 2 N+1 8 140 93.0/11.0
Linda Sandberg - Anders Hagen Börje Nilsson - Björn Gustavsson 2 N+1 8 140 93.0/11.0
Mats Adolfsson - Anders Bruze Östen Svantesson - Klas Bellander 3 S= 7 140 93.0/11.0
Anita Larsson - Wlodek Tugendraich Birgitta Rosenlund - Thomas Persson 2 N+1 8 140 93.0/11.0
Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Vibeke Nilsson - Yvonne Wegbratt 2 N+1 8 140 93.0/11.0
Anita Brundin - Eva Andersson Karin Bengtsson - Börje Vestesson 3 N= 5 140 93.0/11.0
Ola Svensson - Lars-Gunnar Ludvigsson Jan Lundius - Leif Nötesjö 3 S= 5 140 93.0/11.0
Klas Diamant - Veronica Helenius Tor Anderson - Karin Anderson 2 N= 8 110 80.0/24.0
Andreas Palmqvist - Johan Bruze Kristina Andersson - Lars Wränghede 2 S= K 110 80.0/24.0
Björn Edvardsson - Nils-Åke Andersson Per Almqvist - Agneta Dunemark 2 N= 8 110 80.0/24.0
Richard Korse - Svante Berglund George Borgström - Bodil Wikström 2 N= 8 110 80.0/24.0
Thorbjörn Haraldsson - Annika Nivestam Lars-Olof Willard - Gunnar Andersson 2 N= 8 110 80.0/24.0
Lars-Göran Wulff - Leif Nilsson Elisabeth Olsson - Sten Olsson 3 Ö-1 2 100 74.0/30.0
Else Holdt - Johan Millqvist Lars Ekvall - Lars Jeppsson 4 S-1 5 -100 49.0/55.0
Gun Bellander - Olov Hägerfors Berny Thomsner - Magnus Wahlström 3 N-1 8 -100 49.0/55.0
Karsten Willén - Åke Lindström Peter Gynnerstedt - Mikael Palade 4 S-1 7 -100 49.0/55.0
Bertil Sjölinder - Gerd Axelsson Kent Hansson - Knut Nilsson 2 N-1 8 -100 49.0/55.0
Åke Kajrup - Hanna Lewandowski Berth Rasmusson - Jörgen Cohen 4 S-1 K -100 49.0/55.0
Jan Nyander - Britta Karnehed Inger Edström - Margareth Bengtsson 3 S-1 7 -100 49.0/55.0
Stina Holm - Eva Gustafsson Bengt Karlström - Jan Eriksson 4 N-1 E -100 49.0/55.0
Mona Hallström - Bengt Johansson Margaretha Norell - Lilian Eliasson 4 S-1 5 -100 49.0/55.0
Inger Holmberg - Sten Karlsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-1 8 -100 49.0/55.0
Åsa Olsson - Bengt Olsson Ulf Andersson - Tor-Björn Bohman 4 N-1 5 -100 49.0/55.0
Britt-Marie Rönn - Sven Bolinder Eva Andersson - Stig Nilsson 3 S-1 7 -100 49.0/55.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Birgitta Adlercreutz - Leif Larsson 4 S-1 K -100 49.0/55.0
Björn Stjärnfäldt - Eva Stjärnfält Barbro Enhörning Ahlström - Åke Bergh 3 S-1 6 -100 49.0/55.0
Bengt Dahl - Per-Ove Persson Johan Erlandsson - Bengt Nilsson 3 S-1 7 -100 49.0/55.0
Michael Olsson - Mats Norhager Bengt Holmgren - Stig Wedin 4 S-1 Kn -100 49.0/55.0
Jarkko Renrot - Peter Sjösten Karin Amiel - Gunvor Sällvik 4 S-1 Kn -100 49.0/55.0
Arne Dahlberg - Hans-Olof Holmqvist Torgil Ekman - Arne Hansson 3NT N-1 2 -100 49.0/55.0
Peter Moricz - Per-Olof Olsson Magnus Wegestål - Hans-Inge Magnusson 4 S-1 Kn -100 49.0/55.0
Gunnar Flinta - Hans-Olof Boman Klas Jörgensen - Lars-Erik Sanfridsson 4 N-1 8 -100 49.0/55.0
Ulla-Maja Johannesson - Mats Andersson Kerstin Sjöstrand - Maggie Holgersson 4 N-1 8 -100 49.0/55.0
Dan Gustavsson - Annette Karlsson Ulla Hovang - Kajsa Lundgren 4 N-1 E -100 49.0/55.0
Rune Gunnarsson - Magnus Ohlsson Mattias Wallin - Ted Böklin 3 N-1 8 -100 49.0/55.0
Ulla-Britt Hansson - Margit Siberg Inga Andersson - Arne Andersson 4 S-1 K -100 49.0/55.0
Marianne Andersson - Eva Landin Birgitta Bornestav - Marianne Åkesson 3 S-1 5 -100 49.0/55.0
Tomas Lindqvist - Karl-Erik Liljegren Gert Nordh - Stefan Rössel 4 N-2 8 -200 13.0/91.0
Bengt Wahlquist - Hans Antolin Gull-Lis Andersson - Gun-Lis Ohlsson 4 S-2 K -200 13.0/91.0
Ritva Dale - Annette Everum Gertrud Lindahl - Margareta Larne 3 N-2 8 -200 13.0/91.0
Artwor Wemlén - Agneta Rane Per-Ingemar Nilsson - Jörgen Nilsson 4 S-2 5 -200 13.0/91.0
Per Måsbäck - Jonas Öhrn Marianne Strandberg - Jan Carlsson 4 S-2 Kn -200 13.0/91.0
Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 S-2 5 -200 13.0/91.0
Göran Stigsson - Sanna Stigsson Anders Karlsson - Örjan Odén 4 S-2 Kn -200 13.0/91.0
Ann-Charlotte Gauffin - Ingemar Söderberg Paul Norlin - Willy Norlin 4 S-2 8 -200 13.0/91.0
Rolf Svensson - Börje Svensson Jan Gutenwik - Pierre Carbonnier 4 S-2 5 -200 13.0/91.0
Sune Nymberg - Barbro Linde Flemming Rasmussen - Mats Holm 4 S-2 7 -200 13.0/91.0
Sune Andersson - Görgen Kier Mats Carlsson - Lena Carlsson 4 N-2 E -200 13.0/91.0
Bo Persson - Anita Gullberg Göran Ekblad - Håkan Myrhagen 4 S-2 5 -200 13.0/91.0
Gay Thelander - Yrse Bertilsson Marie Petersson - Henrik Sällberg 3NT N-4 2 -400 0.0/104.0



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org