MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING på Långfr
19/04 JNM Par
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
Rapporterade tävlingar
05/04 Laholmsguldet
22/02 Plattliret
22/02 Jämtrallyt 2013-14 efter DM-pa
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan - Mixedtävling 2012-06-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan - Mixedtävling 2012-06-27

Bricka 4

BK Fyra Klöver Borgholm, Sverige 2012.06.27

Väst giv
alla i zon
D4
E6432
32
D964
109765

D10874
1082
kn8
Kkn98
E65
EK75
EK32
D1075
Kkn9
kn3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Andersson - Tommy Andersson Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson 5D V-3 2 800 88/0
Ric Sällsten - Inger Sällsten Peter Flodqvist - Ingrid Linnarsson 1NTD Ö-2 2 500 86/2
Maria Grönkvist - Börje Rudenstål Mari-Ann Stenberg - Jan Fondelius 2 Ö-2 Kn 200 81/7
Ann-Charlotte Tranvik - Bertil Strand Renée Sundström - Dan Sundström 2 Ö-2 7 200 81/7
Lennart Karlberg - Marianne Silwer Katarina Dufva - Björn Ekholm 2 Ö-2 4 200 81/7
Lars-Åke Svensson - Ingegärd Nilsson Olle Nordström - Christina Blomberg 4 V-2 E 200 81/7
Pia Olofsson - Peter Rundquist Ewa Ryman - Göran Ryman 2 N+1 Kn 140 71/17
Bertil Arvidsson - Lilian Arvidsson Marie-Helen Ståhl - Hans-Åke Olsson 2 N+1 Kn 140 71/17
Per-Arne Karlsson - Anna Roos Lars-Erik Josefsson - Linnéa Pehrson 3 N= 3 140 71/17
Björn Ohlsson - Ylva Johansson Ebbe Warme - Anna-Lisa Arvin 3 N= E 140 71/17
John-Erik Hörnfeldt - Berith Abrahamsson Lilian Byström - Hans Byström 2 S+1 4 140 71/17
Eva Wiklander - Hannu Oikarainen Hans Hultqvist - Maud Wedin 3 N= Kn 140 71/17
Bert Dahl - Monica Persson Svante Östergren - Ulla Karlsson 2 N= Kn 110 60/28
Lars Hamberg - Ulla Ridderstad Lena Kärrstrand Nilsland - Mats Nilsland 2 N= K 110 60/28
Margret Vidarsdottir - Valdimar Gudmundsson Hans Widlund - Mona Lund 2 S= 10 110 60/28
Tony Lindblom - Else-Britt Lindblom Ellert Nord - Ingrid Nord 2 N= E 110 60/28
Michael Lemborn - Suzanne Lemborn Jan Ekroth - Gunnel Ekroth 2 N= Kn 110 60/28
Sven Åke Bjerregård - Gunilla Bjerregård Lars Eriksson - Britt-Marie Djurfeldt 2 Ö-1 Kn 100 49/39
Stefan Budin - Tin Budin Rosemarie Fried - Berndt Lundgren 2 Ö-1 Kn 100 49/39
Magnus Ståhl - Viola Djerf Göran Svensson - Gerd Svensson 2 Ö-1 Kn 100 49/39
Elisabeth Eriksson - Rolf Ahlfeldt Sissi Kristoffersson - Dag Johansson 2 Ö-1 Kn 100 49/39
Thomas Westergren - Elisabeth Stanley Lennart Hallberg - Birgitta Nilsson 1NT Ö-1 7 100 49/39
Charlotte Rudbäck - Nicolae Östner Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson 2 Ö-1 Kn 100 49/39
Matts Jönsson - Maud Sätherström Anette Svenningsson - Claes Melin 4 S-1 8 -100 39/49
Eberhard Growitz - Ulrika Growitz Catharina Forsberg - Krister Ahlesved 3 S-1 4 -100 39/49
Monica Karlsson - Lennart Öhberg Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson 3 N-1 E -100 39/49
Bo Falk - Gun-Britt Rindstål Sven Lindholm - Eva-Lena Lindholm 3 N-1 Kn -100 39/49
Rolf Andersson - Margita Andersson Jan-Olof Hegethorn - Ami Emilsson 2 V= Kn -110 24/64
Wiveca Jongeenel - Jos Winkelman Lars Manneteg - Carmen Tuason 2 Ö= 7 -110 24/64
Pierre Carbonnier - Ulla von Schlanbusch Björn Forsberg - Annika Andersson 2 Ö= 7 -110 24/64
Göran Rönnerholm - Laila Jansson Mats Larsson - Birgita Adielson 2 Ö= Kn -110 24/64
Åke Falkunge - Eva Blomberg Alf Grünhut - Inga-Lill Fransson 2 Ö= 2 -110 24/64
Ingemar Ågren - Sarah Nyman Tomas Ekholm - Berit Peterson 2 Ö= Kn -110 24/64
Monica Johanson - Stefan Lilja Ingegerd Lundgren - Arne Karlsson 2 Ö= 5 -110 24/64
Berit Samuelsson - Oscar Hult Tommy Eneqvist - Yvonne Flodqvist 2 Ö= 3 -110 24/64
Micael Svensson - Therése Andersson Klaus Wilde - Karin Wilde 2 Ö= Kn -110 24/64
Jan-Olof Eriksson - Annette Antonsson Michael Claesson - Annette Hansson 2 Ö= 2 -110 24/64
Curt von Schlanbusch - Marianne Wadaszi Catrin Wahlestedt - Tomas Winqvist 2 Ö= Kn -110 24/64
Helena Ervenius - Jan Eriksson Per-Inge Helmertz - Christina Aalvik 2 Ö+2 Kn -170 12/76
Sture Rundgren - Gunnel Rundgren Jan-Erik Enberg - Monica Enberg 3D S-1 10 -200 7/81
Eva Wetterhall - Karl Persson Lotta Lundberg - Peter Moricz 4D N-1 E -200 7/81
Roy Carlsson - Kerstin Carlsson Ronny Lindskär - Lena Schalin 3 N-2 E -200 7/81
Monica Cederberg - Bengt Larsson Åke Karlman - Anita Lilja 3 N-2 E -200 7/81
Bernt Sigvardsson - Gunila Langius Peter Håkansson - Agneta Svahn 3D S-2 5 -500 1/87
Katarina Svensson - Göran Johansson Anette Ekman - Kenneth Bäckström 4D N-2 Kn -500 1/87



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org