MID: Lösenord: Kom ihåg mig
Kommande tävlingar
19/04 JNM Par
26/04 Rekommenderad spelhelg för SM
27/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
18/04 Trosa BS GULDTÄVLING på Långfr
05/04 Laholmsguldet
22/02 Plattliret
Upplands BF » Allemansträffen 2012-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Upplands BF

Allemansträffen 2012-04-15

Bricka 9

Upsala BS, Sverige 2012.04.15

Nord giv
Ö-V i zon
D6
862
K854
kn976
K32
ED5
E9763
84
kn1074
Kkn4
D
EK532
E985
10973
kn102
D10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Forssblad - Peter Wiklund Peter Rådahl - Carina Rådahl 3NT Ö-3 10 300 38.0/0.0
Johan Säfsten - Joakim Nordlindh Gunnar Jacobsson - Hans Johansson 3NT V-2 2 200 35.0/3.0
Monica Stenkvist Asplund - Stefan Asplund Lars Ohlsson - Anne Kleredal 3NT V-2 7 200 35.0/3.0
Göran Bernelind - Stig-Olof Frööjd Per-Erik Eriksson - Carina Sundén 3NT V-1 D 100 27.0/11.0
Rolf Westman - Margit Westman Bertil Tollbom - Birgitta Tollbom 4 Ö-1 Kn 100 27.0/11.0
Matti Hellström - Linda Sandberg Thore Jirståhl - Kerstin Eriksson 4 V-1 2 100 27.0/11.0
Inge Corse - Owe Brink Eva Wetterhall - Karl Persson 3NT V-1 3 100 27.0/11.0
Leif Engström - Margaretha Levin Blekastad Anna Ling - Sören Samuelsson 3NT V-1 D 100 27.0/11.0
Bengt-Åke Carlsson - Birgitta Söderlund Maj-Britt Jägare - Lilian Carlzon 3NT V-1 8 100 27.0/11.0
Bengt Häggquist - Lars-Olof Olsson Leif Grund - Torsten Andersson 1NT V+2 6 -150 20.0/18.0
Maria Hasselgren - Johan Hasselgren Hans Orr - Ping Huang 3NT V= 7 -600 10.0/28.0
Lennart Eriksson - Solveig Persson Gunnar Söderström - Benny Andersson 3NT V= D -600 10.0/28.0
Hans Roos - Bertil Lundström Benny Hellman - Margareta Roos 3NT Ö= 5 -600 10.0/28.0
Karin Olsson - Åke Wetterhall Roland Johansson - Maths Mattsson 3NT V= 7 -600 10.0/28.0
Bernt Rosengren - Gun-Britt Johansson Péther Ekman - Ulf Israelsson 3NT Ö= 7 -600 10.0/28.0
Robert Andersson - Folke Bohlin Peter Marcusson - Kenth Hellman 3NT Ö= 3 -600 10.0/28.0
Jan Lindgren - Bengt Nordenstedt Kjell Lindgren - Urban Lindblom 3NT Ö= 5 -600 10.0/28.0
Peter Huotila - Mikael Fahlander Anders Källsten - Kjell Larsson 3NT Ö= 10 -600 10.0/28.0
Olle Wretman - Inga Wretman Ulla-Britt Ivarsson - Ove Ivarsson 3NT V= D -600 10.0/28.0
Agneta Englund - Mary-Ann Dahlberg Robert Larsson - Mats Johansson 3NT V+1 4 -630 0.0/38.0
Agnetha Öhman - Hans Öhman     - 11.5/-



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.reseskaparna.se/vara-resor/bridgeresor/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival_eng
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.wbfwomensbridgeclub.org