Måndagstävling för mindre rutinerade
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | 103,0 | 57,22 | Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog | Maj-Britt Nilsson Annette Areskog | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Anne Hellström - Ing-Marie Kotte | Rond 1, som N-S, mot Anne Hellström - Ing-Marie Kotte |
1 | 3♣ | S | –2 | ♠4 | -100 | 5 | 50 | 50 | ♠K109♥kn976♦E86♣E82 | ♠753♥ED8♦1092♣KD105 | ♠K109♥kn976♦E86♣E82 | 5 | 50,00 | 5 |
2 | 2♥ | S | = | ♣7 | 110 | 5 | 50 | 50 | ♠E653♥5♦Dkn985♣1032 | ♠K984♥EKD842♦2♣D6 | ♠E653♥5♦Dkn985♣1032 | 10 | 50,00 | 10 |
Rond 2, som N-S, mot Stellan Åberg - Eva Åberg | Rond 2, som N-S, mot Stellan Åberg - Eva Åberg |
3 | 1♠ | V | = | ♥2 | -80 | 2 | 20 | 20 | ♠Ekn3♥92♦Dkn84♣10763 | ♠KD8♥kn87543♦1093♣E | ♠Ekn3♥92♦Dkn84♣10763 | 12 | 40,00 | 12 |
4 | 2♠ | N | +1 | ♥3 | 140 | 4 | 40 | 40 | ♠Dkn1054♥5♦K1065♣Kkn6 | ♠872♥ED97♦E2♣E983 | ♠Dkn1054♥5♦K1065♣Kkn6 | 16 | 40,00 | 16 |
Rond 3, som N-S, mot Ludvig Svedberg - Marcus Rosenlund-Strand | Rond 3, som N-S, mot Ludvig Svedberg - Marcus Rosenlund-Strand |
5 | 2♦ | N | = | ♠K | 90 | 4 | 40 | 40 | ♠E2♥D87♦KD753♣K75 | ♠9874♥K42♦E109♣1093 | ♠E2♥D87♦KD753♣K75 | 20 | 40,00 | 20 |
6 | 3NT | S | +2 | ♦3 | 460 | 10 | 100 | 100 | ♠EK982♥-♦KD105♣kn752 | ♠53♥EKkn64♦2♣ED984 | ♠EK982♥-♦KD105♣kn752 | 30 | 50,00 | 30 |
Rond 4, som N-S, mot Margareta Mårtensson - Knut Jönsson | Rond 4, som N-S, mot Margareta Mårtensson - Knut Jönsson |
7 | 3♠ | V | = | ♦4 | -140 | 8 | 80 | 80 | ♠kn108♥-♦Ekn10642♣K1097 | ♠643♥1087652♦8♣D62 | ♠kn108♥-♦Ekn10642♣K1097 | 38 | 54,29 | 38 |
8 | 1♠ | N | = | ♥D | 80 | 6 | 60 | 60 | ♠E109432♥Ekn2♦E♣KDkn | ♠-♥9874♦Dkn65♣98642 | ♠E109432♥Ekn2♦E♣KDkn | 44 | 55,00 | 44 |
Rond 5, som N-S, mot Eva Jönsson - Tina Johansson Günther | Rond 5, som N-S, mot Eva Jönsson - Tina Johansson Günther |
9 | 3NT | S | +2 | ♥K | 460 | 10 | 100 | 100 | ♠ED74♥ED853♦E10♣D4 | ♠1098♥10♦KD862♣E765 | ♠ED74♥ED853♦E10♣D4 | 54 | 60,00 | 54 |
10 | 3NT | V | = | ♦3 | -600 | 8 | 80 | 80 | ♠kn87♥K108♦1073♣10753 | ♠6♥ED4♦K98542♣984 | ♠kn87♥K108♦1073♣10753 | 62 | 62,00 | 62 |
Rond 6, som N-S, mot Siw Sörensson - Leif Pantzar | Rond 6, som N-S, mot Siw Sörensson - Leif Pantzar |
11 | 3♦ | N | +2 | ♣4 | 150 | 6 | 60 | 60 | ♠8♥873♦Ekn98653♣E10 | ♠EK103♥E42♦K107♣762 | ♠8♥873♦Ekn98653♣E10 | 68 | 61,82 | 68 |
12 | 3♥ | Ö | –1 | ♠E | 50 | 8 | 80 | 80 | ♠107♥964♦KDkn9♣D762 | ♠ED9432♥kn10♦65♣E98 | ♠107♥964♦KDkn9♣D762 | 76 | 63,33 | 76 |
Rond 7, som N-S, mot Monica Redin Plantin - Jens Jensen | Rond 7, som N-S, mot Monica Redin Plantin - Jens Jensen |
13 | 1NT | V | –1 | ♦4 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠E♥10763♦E7432♣1092 | ♠K942♥K4♦KD6♣kn863 | ♠E♥10763♦E7432♣1092 | 82 | 63,08 | 82 |
14 | 4♠ | N | –3 | ♦2 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn842♥K1064♦K♣ED4 | ♠E95♥kn852♦kn1093♣98 | ♠Dkn842♥K1064♦K♣ED4 | 82 | 58,57 | 82 |
Rond 8, som N-S, mot Svend Harild - Conny Andersson | Rond 8, som N-S, mot Svend Harild - Conny Andersson |
15 | 1NT | S | –3 | ♦E | -300 | 1 | 10 | 10 | ♠Kkn874♥E96♦KD♣1095 | ♠32♥Kkn542♦32♣E632 | ♠Kkn874♥E96♦KD♣1095 | 83 | 55,33 | 83 |
16 | 3♦ | V | +2 | ♥6 | -150 | 7 | 70 | 70 | ♠ED102♥6542♦54♣kn82 | ♠K76♥kn9873♦102♣E53 | ♠ED102♥6542♦54♣kn82 | 90 | 56,25 | 90 |
Rond 9, som N-S, mot Lotte Ståhl - Monika Brattlund | Rond 9, som N-S, mot Lotte Ståhl - Monika Brattlund |
17 | 4♠ | Ö | –1 | ♥E | 50 | 10 | 100 | 100 | ♠1053♥K752♦kn6♣K1087 | ♠kn♥E103♦KD8432♣Dkn3 | ♠1053♥K752♦kn6♣K1087 | 100 | 58,82 | 100 |
18 | 2♥ | Ö | +2 | ♦D | -170 | 3 | 30 | 30 | ♠D2♥ED65♦87♣kn9652 | ♠kn105♥9♦Dkn10965♣K84 | ♠D2♥ED65♦87♣kn9652 | 103 | 57,22 | 103 |