Måndagstävling för mindre rutinerade
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 81,8 | 45,42 | Lars Andersson - Ludvig Svedberg | Lars Andersson Ludvig Svedberg | 0,8 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Claes Nilsson - Knut Jönsson | Rond 8, som N-S, mot Claes Nilsson - Knut Jönsson |
1 | 2♣ | V | –1 | ♠kn | 50 | 2 | 20 | 20 | ♠kn♥ED43♦976♣D10763 | ♠KD9754♥K52♦Kkn8♣kn | ♠kn♥ED43♦976♣D10763 | 2 | 20,00 | 2 |
2 | 3♥ | V | –2 | ♠E | 100 | 8 | 80 | 80 | ♠EK852♥EK32♦K4♣54 | ♠743♥kn5♦1092♣Ekn1082 | ♠EK852♥EK32♦K4♣54 | 10 | 50,00 | 10 |
Rond 4, som Ö-V, mot Lisbeth Andersson - Monika Ivarsson | Rond 4, som Ö-V, mot Lisbeth Andersson - Monika Ivarsson |
3 | 5♦ | N | +1 | ♥E | 420 | 4 | 40 | 40 | ♠10862♥E864♦kn9♣985 | ♠74♥Kkn72♦843♣D1043 | ♠10862♥E864♦kn9♣985 | 14 | 46,67 | 14 |
4 | 1NT | Ö | +2 | ♥2 | -150 | 10 | 100 | 100 | ♠52♥Kkn7♦Ekn1053♣E107 | ♠kn1093♥86♦D72♣K843 | ♠52♥Kkn7♦Ekn1053♣E107 | 24 | 60,00 | 24 |
Rond 9, som N-S, mot Rolf Eberyd - Annette Areskog | Rond 9, som N-S, mot Rolf Eberyd - Annette Areskog |
5 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠9752♥53♦D3♣Ekn862 | ♠8♥742♦EKkn2♣K10974 | ♠9752♥53♦D3♣Ekn862 | 24 | 48,00 | 24 |
6 | 1♠ | Ö | = | ♥5 | -80 | 8 | 80 | 80 | ♠kn10954♥ED4♦96♣kn75 | ♠7♥Kkn1095♦Ekn108♣1093 | ♠kn10954♥ED4♦96♣kn75 | 32 | 53,33 | 32 |
Rond 3, som Ö-V, mot Margareta Mårtensson - Leif Pantzar | Rond 3, som Ö-V, mot Margareta Mårtensson - Leif Pantzar |
7 | 4♠ | S | –1 | ♥3 | -100 | 8 | 80 | 80 | ♠8432♥10862♦4♣K762 | ♠-♥Ekn743♦Kkn7♣109543 | ♠8432♥10862♦4♣K762 | 40 | 57,14 | 40 |
8 | 4♠ | S | –1 | ♦2 | -50 | 10 | 100 | 100 | ♠976♥D93♦E93♣D962 | ♠832♥52♦D7642♣K75 | ♠976♥D93♦E93♣D962 | 50 | 62,50 | 50 |
Rond 5 | Rond 5 |
9 | Frirond | 4,5 | 45 | 45 | ♠8♥Kkn2♦KD94♣KD764 | ♠K10962♥983♦832♣102 | ♠8♥Kkn2♦KD94♣KD764 | 54,5 | 60,56 | 54,5 |
Rond 5 | Rond 5 |
10 | Frirond | 4,5 | 45 | 45 | ♠Ekn♥10753♦Dkn8♣K965 | ♠D109873♥Dkn986♦-♣103 | ♠Ekn♥10753♦Dkn8♣K965 | 59 | 59,00 | 59 |
Rond 7, som Ö-V, mot Anita Brundin - Monica Redin Plantin | Rond 7, som Ö-V, mot Anita Brundin - Monica Redin Plantin |
11 | 5♦ | V | –1 | ♥9 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠KD3♥kn♦EKDkn9876♣9 | ♠106♥E732♦532♣Dkn83 | ♠KD3♥kn♦EKDkn9876♣9 | 59 | 53,64 | 59 |
12 | 5♦ | V | = | ♣E | -400 | 7 | 70 | 70 | ♠1074♥Dkn103♦EKkn32♣10 | ♠EK96♥E5♦D1054♣kn32 | ♠1074♥Dkn103♦EKkn32♣10 | 66 | 55,00 | 66 |
Rond 1, som N-S, mot Eva Jönsson - Monica Eberyd | Rond 1, som N-S, mot Eva Jönsson - Monica Eberyd |
13 | 3♥ | N | –4 | ♣kn | -400 | 2 | 20 | 20 | ♠65♥E10874♦KDkn862♣- | ♠Dkn743♥Kkn♦754♣D43 | ♠65♥E10874♦KDkn862♣- | 68 | 52,31 | 68 |
14 | 4♠ | S | = | ♦10 | 420 | 2 | 20 | 20 | ♠kn42♥D853♦Kkn8♣ED3 | ♠EKD85♥E106♦ED52♣5 | ♠kn42♥D853♦Kkn8♣ED3 | 70 | 50,00 | 70 |
Rond 2, som Ö-V, mot Thorbjörn Brundin - Per-Einar Larsson | Rond 2, som Ö-V, mot Thorbjörn Brundin - Per-Einar Larsson |
15 | 5♣ | S | +1 | ♠4 | 620 | 2 | 20 | 20 | ♠972♥kn9753♦1083♣85 | ♠D8654♥4♦KD95♣E92 | ♠972♥kn9753♦1083♣85 | 72 | 48,00 | 72 |
16 | 1♠ | V | +1 | ♥2 | -110 | 6 | 60 | 60 | ♠108♥kn65♦kn10976♣Dkn2 | ♠K9432♥E84♦E♣EK84 | ♠108♥kn65♦kn10976♣Dkn2 | 78 | 48,75 | 78 |
Rond 6, som Ö-V, mot Svend Harild - Conny Andersson | Rond 6, som Ö-V, mot Svend Harild - Conny Andersson |
17 | 4♠ | V | –3 | ♦6 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠E♥ED87642♦D4♣D87 | ♠K9542♥10♦E87♣kn1065 | ♠E♥ED87642♦D4♣D87 | 78 | 45,88 | 78 |
18 | 3♥ | V | –1 | ♠10 | 50 | 3 | 30 | 30 | ♠962♥Dkn8♦KD52♣kn102 | ♠D75♥EK974♦1093♣E6 | ♠962♥Dkn8♦KD52♣kn102 | 81 | 45,00 | 81 |