Mellandagstävling (hcp), fre start kl 14.00
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 123,9 | 47,64 | Birgitta Samuelsson - Eivor Bladh | Birgitta Samuelsson Eivor Bladh | -1,8 | Köpings BS | Köpings BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Sven Olof Svensson - Lars Andersson | Rond 4, som N-S, mot Sven Olof Svensson - Lars Andersson |
1 | 3♠ | Ö | +1 | -170 | 5 | 50 | 50 | 5 | 50,00 | 5 |
2 | 4♥ | Ö | = | -420 | 0 | 0 | 0 | 5 | 25,00 | 5 |
Rond 5, som Ö-V, mot Mikael Rydstedt - Håkan Westberg | Rond 5, som Ö-V, mot Mikael Rydstedt - Håkan Westberg |
3 | 2♠ | V | = | -110 | 4 | 40 | 40 | 9 | 30,00 | 9 |
4 | 5♣ | V | = | -600 | 9 | 90 | 90 | 18 | 45,00 | 18 |
Rond 3, som Ö-V, mot Rune Karlsson - Gun Gyldén | Rond 3, som Ö-V, mot Rune Karlsson - Gun Gyldén |
5 | 3♦ | N | –1 | -100 | 2 | 20 | 20 | 20 | 40,00 | 20 |
6 | 1NT | N | = | 90 | 6 | 60 | 60 | 26 | 43,33 | 26 |
Rond 10, som Ö-V, mot Mats Hollström - Christina Davidsson | Rond 10, som Ö-V, mot Mats Hollström - Christina Davidsson |
7 | 3NT | N | +1 | 630 | 3 | 30 | 30 | 29 | 41,43 | 29 |
8 | 4♥ | N | –2 | -100 | 10 | 100 | 100 | 39 | 48,75 | 39 |
Rond 7 | Rond 7 |
9 | Frirond | 4,8 | 48 | 48 | 43,8 | 48,67 | 43,8 |
Rond 7 | Rond 7 |
10 | Frirond | 4,8 | 48 | 48 | 48,6 | 48,60 | 48,6 |
Rond 11, som Ö-V, mot Magnus Persson - Allan Hagman | Rond 11, som Ö-V, mot Magnus Persson - Allan Hagman |
11 | 4♦ | N | = | 130 | 0 | 0 | 0 | 48,6 | 44,18 | 48,6 |
12 | 3♦ | V | +1 | -130 | 8 | 80 | 80 | 56,6 | 47,17 | 56,6 |
Rond 8, som Ö-V, mot Ulf Nilsson - Bo Forslund | Rond 8, som Ö-V, mot Ulf Nilsson - Bo Forslund |
13 | 3♥ | N | = | 140 | 8 | 80 | 80 | 64,6 | 49,69 | 64,6 |
14 | 3♥ | V | –1 | 50 | 8 | 80 | 80 | 72,6 | 51,86 | 72,6 |
Rond 13, som N-S, mot Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl | Rond 13, som N-S, mot Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl |
15 | 4♥ | Ö | +1 | -450 | 7 | 70 | 70 | 79,6 | 53,07 | 79,6 |
16 | 3NT | V | +1 | -630 | 0 | 0 | 0 | 79,6 | 49,75 | 79,6 |
Rond 2, som N-S, mot Rigmor Stridsberg - Britt-Lis Elf-Lantz | Rond 2, som N-S, mot Rigmor Stridsberg - Britt-Lis Elf-Lantz |
17 | 3♠ | Ö | = | -140 | 4 | 40 | 40 | 83,6 | 49,18 | 83,6 |
18 | 1♠x | S | –2 | -500 | 0 | 0 | 0 | 83,6 | 46,44 | 83,6 |
Rond 6, som N-S, mot Gisela Sjöholm - Inge Johansson | Rond 6, som N-S, mot Gisela Sjöholm - Inge Johansson |
19 | 3NT | S | +1 | 430 | 3 | 30 | 30 | 86,6 | 45,58 | 86,6 |
20 | 3NT | S | = | 600 | 10 | 100 | 100 | 96,6 | 48,30 | 96,6 |
Rond 12, som N-S, mot Lars Lundgren - Erik Jirovsky | Rond 12, som N-S, mot Lars Lundgren - Erik Jirovsky |
21 | 3♥x | N | –1 | -200 | 5 | 50 | 50 | 101,6 | 48,38 | 101,6 |
22 | 4♥ | V | –1 | 100 | 5 | 50 | 50 | 106,6 | 48,45 | 106,6 |
Rond 1, som Ö-V, mot Inger Käck - Thorbjörn Käck | Rond 1, som Ö-V, mot Inger Käck - Thorbjörn Käck |
23 | 2♠ | V | +1 | -140 | 3 | 30 | 30 | 109,6 | 47,65 | 109,6 |
24 | 5♦x | Ö | –3 | 500 | 0 | 0 | 0 | 109,6 | 45,67 | 109,6 |
Rond 9, som Ö-V, mot Margareta Andreasson - Kjell Karlsson | Rond 9, som Ö-V, mot Margareta Andreasson - Kjell Karlsson |
25 | 4♥ | Ö | +1 | -650 | 6 | 60 | 60 | 115,6 | 46,24 | 115,6 |
26 | 5♣ | S | –2 | -200 | 10 | 100 | 100 | 125,6 | 48,31 | 125,6 |