Systemdeklarationer

Systemdeklarationerallsvenska Elitserien 2019

Deklarationerna på denna sida är till för BBO

På plats vid borden gäller:
Varje par är skyldigt att medföra två kompletta och likalydande deklarationskort på svenska.
Av deklarationen skall också klart framgå antalet prickar för vart och ett av öppningsbuden.
Prickreglerna finns beskrivna i Generellt regelverk för tävlingar inom SBF 2019/2020 på denna sida

Systemdeklarationer för allsvenska elitserien 2019 ska skickas via e-post till Carina Wademark på carina@svenskbridge.se senast 23 augusti.

¤För några par ligger deklarationer från Öppna OBS, SM Lag 2019 eller elitserien 2018. Reservation för att dessa kan ha uppdaterats.

Norrorts Bridge

Olle Wademark Jan Selberg System 2019
Lars Andersson Tommy Bergdahl System sid 1, sid 2 2019
Magnus Lindkvist Jan Lagerman System 2019

Harplinge BK

Marion Michielsen Per-Ola Cullin System sid 1, sid 2 2019
Ola Rimstedt Mikael Rimstedt System 2019
Cecilia Rimstedt Per-Ola Cullin Marion Michielsen System 2019
Ola Rimstedt Magnus Eriksson Mikael Rimstedt System 2019

Skalman, Uppsalabridgen

Krister Ahlesved Niklas Warne System sid1, sid 2¤ 2019
Jonas Petersson Per-Arne Karlsson System¤ 2018
Peter Bertheau Frederic Wrang System¤ 2018

Överums BK, Glyssner

Mats Nilsland Björn Fallenius System 2019
Terje Lie Ole Marius Myrvold System 2019
Tor Eivind Grude Lars Arthur Johansen System¤ 2018
Jo Arne Ovesen Tor Eivind Grude Christian Bakke System 2019

Gävle BK, Zmrzlina

Johnny Östberg Christer Bjäring System 2019
Sune Fager Rune Pettersson System 2019
Daniel Eriksson Rolf Scherdin System 2019

BK Lavec, Smile

PeterFredin Johan Sylvan System 2019
Arne Larsson Tobias Törnqvist System 2019
Pia Andersson Jim Nielsen System 2019

Filbyter Bridge,Team Zang

Mats Sjöberg Håkan Strääf System 2019
Håkan Lindblom Magnus Ekman System 2019
Olof Bergström Jan-Erik Thomasson System 2019

BK S:t Erik, Ebenius Crew

Simon Ekenberg Simon Hult System 2019
Ulf Nilsson Adam Stokka System¤ 2018
Simon Hult Adam Stokka System¤ 2018
Fredrik Nyström Johan Upmark System 2019
Peter Marstrander Kristian B. Ellingsen System 2019
Leif Bremark Mårten Gustawsson Fredrik Nyström System 2019

Ludvikabygdens BK Bosse

Sara Asplund Sivelind Daniel Sivelind System 2019
Sara Asplund Sivelind Karl Asplund System 2019
Karl Asplund Eric Arvidsson System 2019
Karl Asplund Jonas Engström System 2019
Daniel Sivelind Jonas Engström System 2019
Eric Arvidsson Jonas Engström System 2019

San Sac

Erik Fryklund Johnny Blid System¤ 2019
Carl Ragnarsson Martin Löfgren System 2019
Elke Weber Fried Weber System Sv, Eng 2019
Göran Hammarström Mikael Arnberg System 2019

Ulricehamns BK, 09

Björn Sörling Bo Roos System 2019
Kaj Toivonen Jörgen Lantz System 2019
Lena Johansson Leif Johansson System 2019

Storsjöbygden, Morgan

Alexander Sandin Thomas Karlsson System 2019
Bo Sundell Leif Trapp System 2019
PG Eliasson Gunnar Elmroth System 2019